fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Make America great again: чи зможе Трамп виконати свої обіцянки

У своїй інавгураційній промові Дональд Трамп заявив про прагнення зробити США знову наймогутнішою, розв’язати міграційні проблеми і припинити війни на планеті. Однак такі тези є лише повторенням передвиборчої риторики, а їх реалізація навряд чи можлива в осяжному майбутньому.
Про це в етері “Прямого” розповів політтехнолог Олексій Голобуцький
“Звичайно, що до будь-яких слів президента США, незалежно від прізвища, треба ставитися серйозно, бо це все ж таки наймогутніша держава світу, від якої залежить багато чого на цій планеті. Але зрозуміло, що є речі, які він пообіцяв і які він реально може виконати буквально за один-два дні, як від вихід зі Всесвітньої організації охорони здоров’я, але знову ж таки це він обіцяв. З Паризької кліматичної угоди він вже виходив, для нього це не вперше, так би мовити”, – зауважив Голобуцький.
Водночас, на його переконання, реалізація більшості обіцянок Трампа навряд чи можлива в осяжному майбутньому.

Згадав Марс, але “забув” про Україну: у чому небезпека інавгураційної промови Трампа

“Найвідчутніше, що він зробив буквально за годину свого перебування – він повернув кнопку виклику дієтичної коли в Овальний кабінет, яку прибрав Байден. Він ще у 2017 році туди її поставив, щоб викликати цю колу дієтичну. От на такому рівні десь приблизно все, що він може зробити, він зробить”, – вважає політтехнолог.
“З Панамським каналом буде набагато важче, звичайно, абсолютно набагато важче. Президент Панами вже заявив, що це якось зовсім неправда те, що говорить Трамп. Про Гренландію він взагалі не казав. Тарифи [на імпорт з Мексики та Канади] – це теж не один день. Я не вірю, що він… Теоретично він може це зробити, але це ж справа двох сторін, так би мовити. Це буде страждати не тільки Канада і Мексика, це до певної міри буде страждати і Америка в певних питаннях. Тобто це довгий процес”, – пояснює Голобуцький.
Окрім того, він прокоментував заклики Трампа до Європейського Союзу купувати більше американської нафти і газу, якщо вони хочуть уникнути запровадження митних тарифів.
“Про нафту. Це те, що він може виконати і буде виконувати, але це теж не означає, що в один день нафта і газ зі Сполучених Штатів заполонить всю планету. Треба розуміти, що це такі речі, які не робляться одним указом. Це не Росія. Нафтовики повинні повірити в те, що це дійсно тренд, а не знов прикол Трампа на чотири роки”, – зазначив Голобуцький, додавши, що повинен пройти мінімум рік, щоб нафтовий бізнес зрозумів усю серйозність намірів нової адміністрації США.

Мир через ескалацію: як Трамп може змусити Путіна припинити війну

Нагадаємо, 20 січня Дональд Трамп офіційно вступив на посаду 47 президента Сполучених Штатів Америки. Під час інавгураційної промови він зробив низку гучних заяв. Трамп заявив, що Америка закінчить війни, в які не вступала, і розбудує найсильнішу армію. Також він оголосив зміни назв географічних об’єктів, зокрема назву Мексиканської затоки планують замінити на затоку Америки, а також заявив про повернення Панамського каналу США.
Тим часом у Сполучених Штатах Америки анонсували нові рішення 47-го президента, які він планує підписати після інавгурації. Зокрема, Трамп хоче припинити допомогу іншим країнам, якщо вона суперечить стратегічним інтересам США. Однак цей документ не впливає на військову підтримку України.
При цьому 47-й президент США Дональд Трамп після вступу на посаду заявив, що планує зустрітися з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Разом з тим, він у промові пообіцяв закінчити війни, однак жодного слова не промовив щодо України.
Натомість російський диктатор Володимир Путін заявив про готовність до діалогу з адміністрацією обраного президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни в Україні. За його словами, метою такого діалогу має бути “не коротке перемир’я, а довгостроковий мир”.
Слід зазначити, що згодом Президент України Володимир Зеленський повідомив, що президент США Дональд Трамп висловив готовність докласти максимум зусиль, аби завершити війну в Україні до кінця 2025 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Make America great again: чи зможе Трамп виконати свої обіцянки appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією