Сьогодні, 21 січня, Україна та Республіка Албанія оголосили про підписання угоди, яка закріплює довгострокове співробітництво між країнами у сфері безпеки, реформ та євроатлантичної інтеграції.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Албанія засудила російську агресію проти України та підтвердила свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів станом на 1991 рік. Також Албанія визнала право України на самооборону відповідно до Статуту ООН.
В угоді підкреслено, що встановлення справедливого та тривалого миру є ключовим фактором безпеки України та Європи. Обидві країни погодилися, що стратегічною метою України є членство в Європейському Союзі та НАТО.
Документ також нагадує про підтримку Албанією ключових міжнародних ініціатив, таких як Спільна декларація G7 від 2023 року та Український договір, ухвалений на саміті НАТО у 2024 році.
Співпраця України та Албанії буде базуватися на спільних цінностях: демократії, верховенстві права, дотриманні прав людини та гендерній рівності. Албанія також віддана підтримці реформ в Україні, які сприяють її європейській інтеграції.
Ключові положення угоди включають:
Засудження агресії Росії: Обидві країни рішуче засуджують неспровоковану та незаконну агресію Росії проти України, що є порушенням міжнародного права та Статуту ООН.
Підтримка суверенітету та територіальної цілісності: Албанія підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів станом на 1991 рік.
Визнання права на самооборону: Албанія визнає невід’ємне право України на самооборону, закріплене у статті 51 Статуту ООН.
Спільні цінності: Співпраця між країнами ґрунтується на спільних цінностях, таких як демократія, верховенство права, повага та захист прав людини, а також гендерна рівність.
Підтримка реформ в Україні: Албанія віддана підтримці зусиль України щодо реалізації амбітної програми реформ, що є важливим для її європейських та євроатлантичних прагнень.
Підтримка членства в ЄС та НАТО: Албанія підтверджує, що членство України в Європейському Союзі та НАТО відповідає стратегічним інтересам обох країн.
Підтримка Спільної декларації G7: Албанія підтримала Спільну декларацію про підтримку України від 12 липня 2023 року, ухвалену країнами «Групи семи» та ЄС на саміті НАТО у Вільнюсі.
Підтримка Українського договору: Албанія підтримала Український договір, презентований та схвалений 11 липня 2024 року на саміті НАТО у Вашингтоні.
Визнання безпекових викликів: Обидві країни визнають, що Україна та вся Європа не будуть у безпеці, доки не буде встановлено справедливий і тривалий мир, який поважатиме права України згідно з міжнародним правом та Статутом ООН.
Зміцнення співпраці у сфері безпеки: Учасники вирішили зміцнювати співпрацю у сфері безпеки шляхом двосторонніх довгострокових зобов’язань та заходів.
Протидія спільним загрозам: Обидві країни підкреслюють важливість спільної протидії сучасним викликам та загрозам, що стоять перед ними.
Повага до міжнародного права: Учасники угоди наголошують на важливості дотримання міжнародного права та принципів Статуту ООН у міжнародних відносинах.
Підтримка Формули миру: Албанія закріплює підтримку Формули миру, спрямованої на досягнення справедливого та тривалого миру в Україні.
Оборонна підтримка: Обидві країни обговорили конкретні напрями оборонної підтримки, що можуть допомогти Україні посилити позиції на полі бою для наближення миру.
Спільні європейські прагнення: Україна та Албанія підтверджують спільну мету стати повноправними членами Європейського Союзу, що відповідає їхнім стратегічним інтересам.
Ця угода підкреслює важливість співпраці між Україною та Албанією у зміцненні безпеки, підтримці суверенітету та територіальної цілісності, а також у досягненні спільних європейських та євроатлантичних прагнень.
Нагадаємо, що Україна та Велика Британія зробили історичний крок у зміцненні двосторонніх відносин, підписавши угоду про партнерство строком на 100 років. Цей документ охоплює широкий спектр співпраці: від оборони й безпеки до науки, технологій, культури та торгівлі.
Раніше, 17 жовтня, Україна та Греція підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки, Афіни допомагатимуть готувати українських пілотів і техніків, що працюють з винищувачами F-16.
На початку вересня, президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс підписали Угоду про підтримку України та співробітництво між двома країнами.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку “Шувар” у Львові впала ціна на картоплю
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Make America great again: чи зможе Трамп виконати свої обіцянки