fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ООН здивувала заявою про “переслідування” московської церкви: що зміниться для України

В ООН розкритикували закон про заборону церков Московського патріархату в Україні. Однак Україні не варто особливо звертати увагу на такі зауваження, адже ця міжнародна інституція останнім часом перетворилася на рупор “глобального півдня” і країн “великої сотні”.
Таку думку в етері “Прямого” висловив експерт з міжнародної політики Андрій Шкіль, який перебуває наразі у Франції.
“Стосовно того, що засуджує “розмитий закон” – можливо, закон і є розмитим, але це, напевно, не юрисдикція ООН відфільтровувати чи вивчати українські закони. Але звертати увагу може, тому що є юристи, які працюють в цій інституції, і вони могли звернути на це увагу… Можна порекомендувати не звертати увагу взагалі, але це в будь-якому випадку міжнародний майданчик. І Україна мусить з одного боку використовувати, а з іншого боку не настільки сильно переживати”, – вважає Шкіль.
На його переконання, Україні не варто особливо звертати увагу на такі зауваження цієї поважної міжнародної інституції, адже ООН останнім часом перетворилася на рупор “глобального півдня” і країн “великої сотні”.

У світі не вистачає серйозних лідерів: Гутерреша назвали найслабшим генсеком ООН

“ООН – це така куртуазна міжнародна структура, яка сигналізує з ліволіберальної точки зору. За останні 35-40 років ООН звикло обслуговувати не країни “Великої сімки”, а таку “велику сотню”. І “Глобальний південь” – це також значно важливіший рупор ООН, ніж навіть Україна чи інша держава. Тому це інституція, яка має свої додатні аспекти і від’ємні, але до неї треба ставитися як до міжнародної інституції, яку ми мусимо і зобов’язані використовувати. А сигнали, скажімо, не разові, а багаторазові, слід прослуховувати і пробувати якимось чином врегулювати ситуацію, щоб ці сигнали стихали. Щодо церкви, це одиничний сигнал, я думаю, що поки що можна пропустити”, – пояснив Шкіль.
Нагадаємо, 31 грудня 2024 року ООН оприлюднила 41-у доповідь Управління Верховного комісара з прав людини, в якій прозвучали звинувачення на адресу України щодо змін до закону “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій”. Висновки ООН викликали різку реакцію Міністерства закордонних справ України.
МЗС України рішуче відкинуло висновки ООН, назвавши їх такими, що “спотворюють дійсність”. У Міністерстві наголосили, що цей закон не передбачає заборони жодної церкви, а спрямований виключно на захист громадян від деструктивного впливу Російської православної церкви (РПЦ), яка підтримує агресію проти України.,

Це історичне рішення про заборону московської церкви в Україні – велике інтерв’ю Петра Порошенка

До слова, Папа Римський засудив закон про заборону московської церкви в Україні. Ухвалене законодавство викликало у нього “побоювання щодо свободи тих, хто молиться”, зокрема Франциск занепокоєний рішенням заборонити діяльність російської церкви на території України.
Як відомо, 20 серпня Верховна Рада України ухвалила закон №8371, який забороняє діяльність релігійних організацій в Україні, що мають зв’язки з РФ. Це рішення, яке підтримали 265 депутатів, спрямоване на обмеження впливу релігійних структур, що підпорядковуються центрам впливу в РФ, і може призвести до припинення діяльності Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).
Фракція “Європейська Солідарність” вважає ухвалення закону про заборону московської церкви в Україні великою перемогою нашої держави і всіх, хто виборював Незалежність протягом століть.
При цьому Петро Порошенко закликав Міністерство юстиції почати виконувати закони щодо російської православної церкви та нагадав, що вже п’ять років як мав працювати закон про перейменування релігійних організацій, повʼязаних із Росією.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post ООН здивувала заявою про “переслідування” московської церкви: що зміниться для України appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією