Після ліквідації Медико-соціальні експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року, що, як відомо, відбудеться, згідно з рішенням за президента України Володимира Зеленського, оцінка інвалідності відбуватиметься за новою процедурою.
Про це повідомляє TSN.ua.
З нового року процедура такої оцінки буде відбуватися в електронному порядку за електронним направленням лікуючого лікаря.
Усі відомості автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери та повністю виключати людський фактор, що є запобіжником корупційних зловживань.
Лікарі експертної команди до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт – імен лікарів.
Кого перевірять після ліквідації МСЕК
Чи допустять чинних очільників МСЕК до позицій в оновленій системі лікарських комісій: відповідь міністерства охорони здоров’я
Висновки МСЕК, які були видані до 31 грудня 2024 року, є чинними.
Статус осіб, яким була встановлена інвалідність, зберігається на період його дії та є підставою для оформлення або продовження прав, статусів, пільг, пенсій, допомог, компенсацій, надбавок, інших соціальних гарантій.
Для тих, у кого статус особи з інвалідністю безстроковий, цей статус і далі безстроково зберігається за такою особою.
Особи з інвалідністю, повторний огляд яких був призначений від 1 січня 2025 року, мають пройти оцінювання вже за новою процедурою.
Ті особи, які не змогли його своєчасно пройти, строк інвалідності продовжується до дати прийняття рішення експертної команди, але не пізніше 1 липня 2025 року.
Чоловіки з ІІ або ІІІ групою інвалідності
Водночас чоловіки віком від 25 до 60 років, яким була встановлена ІІ або ІІІ група інвалідності із зазначенням строку повторного огляду, зобов’язані у період з 1 квітня 2025 року до 1 листопада 2025 року пройти оцінювання за новими правилами.
Усіх інших осіб або осіб, направлення яких на проведення повторного огляду або оцінювання є неможливим з підстав, що визначені КМУ (наприклад, у зв’язку із веденням бойових дій, окупації), таке оцінювання переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше 6 місяців після його припинення або скасування.
Брендові прикраси, гаджети та мільйони доларів готівки: суд заарештував майно голови Хмельницької МСЕК
Нагадаємо, під час обшуку помешкання голови центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупу та її сина Олександра, який обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, було знайдено лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США, брендові прикраси та коштовності. Також родині топчиновників належать 30 об’єктів нерухомості, дев’ять автівок, нерухоме майно за кордоном тощо.
Згодом президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО від 22 жовтня щодо “протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів” – з 31 грудня 2024 року МСЕК будуть ліквідовані.
Як повідомлялося, Служба безпеки України у співпраці з іншими правоохоронними органами системно викриває масштабні корупційні схеми у лавах медико-соціальних експертних комісій. Так, у 2024 році за матеріалами СБУ 64 посадовці МСЕК отримали підозри у вчиненні злочинів, а ще 9 осіб уже засуджено.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Ліквідація МСЕК: як відбуватиметься процедура оцінки інвалідності з 1 січня 2025 року appeared first on Прямий.
Схожі новини
Що чекає на український ринок фрилансу у 2025-му
Які ціни на столичних ялинкових ярмарках
МВФ оновив негативний сценарій для України