За три роки повномасштабної війни у бійців ЗСУ виникли морально-психологічні проблеми, наслідком яких зокрема стали самовільне залишення частин, речовини та алкоголь. Варто звернути увагу на дані питання і “відпрацювати алгоритми”, адже три роки на війні – це дуже великий термін.
Про це в етері “Прямого” розповів Степан Барна, сержант ЗСУ, 10 окрема гірсько-штурмова бригада бригада “Едельвейс”, голова Тернопільської ОДА (2015-2019)
“Це глобальна проблема. Три роки на війні – це дуже багато. У людей виникають моральні, психологічні проблеми, особисті проблеми, які треба вирішувати. Очевидно, що ті хлопці і дівчата, які перебувають на війні під постійним пресингом, тиском і загрозою життю, потребують заміни і відпочинку”, – зазначив військовослужбовець.
За його словами, низький рівень дисципліни може бути проблемою самого бійця, однак багато чого залежить і від командування підрозділів.
“Тому дуже важливо відпрацювати алгоритми, які будуть давати можливість компенсувати час перебування на фронті відпустками або якимось іншим чином компенсувати участь людини в зоні бойових дій. Ця проблема має місце. З іншого боку, це зрозуміло, що є проблеми з дисципліною. Низький рівень дисципліни може бути проблемою самого бійця. Не є таємницею, що є різні хлопці, які мають проблеми з алкоголем або іншими речовинами, відповідно, у них також виникає багато проблем”, – переконаний Барна.
Вимагання, побої та кумівство: Генштаб перевірить скандальні факти порушень у 211-й бригаді
“Однак, звичайно, багато залежить від командування підрозділів: наскільки налагоджене питання комунікації з бійцями, наскільки адекватний командир, наскільки він вникає в проблематику бійця щодо його стану здоров’я, особистого життя, можливості, мотивації воювати тощо. Це комплексна проблема, з якою треба працювати, але треба розуміти, що без ротації, без замін, без відпочинку нам не обійтись. Кожна людина має певний ресурс витривалості, і приходить час, коли цю людину треба замінити і дати відпочити”, – наголосив боєць ЗСУ.
Тим часом, як пише видання New York Times, Україна наразі стикається з викликами: втрати територій, брак ресурсів і бойових сил. Президент Володимир Зеленський визнав, що армія не в змозі повернути всі окуповані землі й натякнув на можливість тимчасової відмови від цієї мети в обмін на членство в НАТО. Росія також перебуває під тиском. Військові втрати, які оцінюються у сотні тисяч, знищена техніка, економічні труднощі, включно з інфляцією та падінням курсу рубля, ставлять Кремль перед необхідністю шукати вихід із конфлікту.
На тлі цього почесний професор міжнародних відносин Раджан Менон назвав можливі сценарії завершення війни в Україні. Водночас зазначається, що адміністрація Дональда Трампа, яка готується до повернення до Білого дому, висуває ідеї щодо припинення війни. Проте остаточний план щодо врегулювання залишається невизначеним.
Нагадаємо, Джуліан Барнс у статті для The New York Times написав, що бачить імовірним завершення війни в Україні у 2025 році, адже і в Україні, і в Росії закінчуються війська, й обидві країни намагаються призвати більше молоді на фронт. Ця реальність, на його думку, означає, що 2025 рік буде роком переговорів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post СЗЧ, речовини та алкоголь: у ЗСУ відповіли на складні запитання appeared first on Прямий.
Схожі новини
Усик після реваншу з Ф’юрі планує перейти до іншої вагової категорії
Нова дорога до аеропорту “Жуляни” коштуватиме Києву майже півтора мільярда гривень
Vodafone оголосив про зміну вартості низки тарифів