Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році адміністрація США змогла “краще координувати свою відповідь”, оскільки не була залучена до війни в Афганістані.
Виведення американських військ з Афганістану могло надихнути Путіна на повномасштабне вторгнення в Україну. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у Конгресі, повідомляє “Укрінформ”.
Блінкен відповів на питання конгресмена Грегорі Мікса, чи вбачає він зв’язок між вторгненням Путіна в Україну та виведенням військ США з Афганістану.
“Ні. Навпаки, я думаю, що наші супротивники, включно з Росією, були би раді, якби ми залишилися в Афганістані ще на 20 років”, – пояснив він.
Коментуючи слова інших законодавців про те, невдалий вихід американців із Афганістану нібито проявив слабкість США і це спонукало Росію до більшої агресії, Блінкен наголосив, що зараз Америка разом із союзниками й партнерами сильні як ніколи.
“Сьогодні НАТО є сильнішим завдяки лідерству президента Байдена”, – наголосив Блінкен, додавши, що Альянс розширився, у нього стало більше ресурсів.
Держсекретар нагадав, що Путін уперше вторгся в Україну в 2014 році, коли в Афганістані ще були війська США.
Києву необхідно буде ухвалити складні рішення щодо подальшої мобілізації громадян для відбиття агресії РФ, але ці заходи необхідні, заявив Ентоні Блінкен.
“Мобілізація. Це дуже важливо, тому що навіть за наявності грошей, боєприпасів, на передовій мають бути люди, щоб протистояти російській агресії. Україна має ухвалити непрості рішення про подальшу мобілізацію, але це необхідні рішення”, – сказав він під час пресконференції в середу.
Схожі новини
Скільки миротворців потрібно Україні для гарантій безпеки: Зеленський назвав кількість
CNN: Трамп планує переговори з Путіним невдовзі після інавгурації
Як суттєво збільшити розмір своєї майбутньої пенсії