Китайські виробники оголосили про значне скорочення продажів у США та Європі ключових компонентів, що використовуються для створення безпілотних літальних апаратів, на які покладаються і виробники в Україні.
Про це повідомляє американське видання Bloomberg із посиланням на джерела.
Зазначається, що ці кроки можуть передувати ширшим експортним обмеженням на запчастини для безпілотників, які, як очікують західні чиновники, Пекін запровадить у новому році. За словами одного зі співрозмовників Bloomberg, ці правила можуть набути форми ліцензійних дозволів на використання компонентів або більш м’яких вимог до китайських компаній повідомляти уряд про свої плани поставок.
Представники Міністерства торгівлі КНР і Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю не відповіли на запит про коментарі.
Раніше США запровадили обмеження на продаж Китаю мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю і додаткового напівпровідникового обладнання.
А Китай у відповідь заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим, а компаніям із США – деяких матеріалів високотехнологічного та військового призначення.
За даними джерел, обмеження на поставки компонентів для безпілотників вплинули як на американські, так і на європейські компанії. За їхніми словами, китайські виробники двигунів, акумуляторів і контролерів польоту обмежили обсяги поставок або взагалі припинили їх.
“Я чую подібні історії кожні два-три дні. Я впевнений, що з часом це переросте в нові обмеження” – сказав Лоренц Майєр, генеральний директор компанії Auterion, яка надає програмне забезпечення для безпілотників, в тому числі і для тих, що використовуються в Україні.
Західні країни намагаються виготовляти і збирати безпілотники за межами Китаю, щоб убезпечити свої ланцюги поставок. Проте країна залишається центром виробництва дешевого обладнання для цих пристроїв. Згідно з доповіддю Центру стратегічних і міжнародних досліджень США, Китай контролює майже 80% ринку комерційних безпілотників.
Як зазначає Bloomberg, багато виробників БПЛА в Україні покладаються на китайські комплектуючі для виготовлення дешевої та ефективної зброї, яка стала визначальною у війні з Росією. У липні Китай оголосив про заборону на експорт безпілотників для військового використання, а Пекін заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін конфлікту.
Кілька урядових установ США відстежують цю проблему, повідомили джерела, знайомі з цим питанням. За їхніми словами, Державний департамент і Міністерство торгівлі зв’язалися – або планують це зробити – з постраждалими американськими компаніями, і працюють над пошуком альтернативних поставок двигунів, батарей і магнітів. Пентагон також вніс до чорного списку кілька китайських компаній, які, на його думку, пов’язані з армією КНР. Однак ці обмеження поки що не усувають загальну залежність від китайських технологій.
Нагадаємо, У США встановили факт передання Китаєм готових бойових дронів країні-агресорці Росії для використання у війні проти України.
Як повідомлялося, Росія обговорює з Китаєм питання спільного розроблення та виробництва продукції військового призначення (ПВП).
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Китай обмежив експорт компонентів для безпілотників: як це вплине на війну в Україні appeared first on Прямий.
Схожі новини
В Україні з січня всі субсидії зазнали змін
Банкір з України фінансував війну рф проти України
Яка нинішня ситуація на валютному ринку України