Інспектори уряду США опублікували квартальний звіт, згідно з яким повідомляється, що питання корупції та верховенства права в Україні можуть стати основною перешкодою для повоєнного економічного відновлення та залучення іноземних інвестицій.
Про це йдеться у тексті відповідного звіту.
Відомо, що 14 листопада інспектори уряду США оприлюднили спільний звіт за результатами перевірки операції “Атлантична рішучість”, що включає протидію Росії в Україні та Європі.
У звіті описується період з 1 липня до 30 вересня 2024 року. Документ підписали інспектор Пентагону Роберт Сторч, заступник інспектора Державного департаменту Карделл Річардсон та інспектор USAID Пол Мартін.
Державний департамент США стверджує, що Україна віддана подоланню корупції, зміцнює незалежні антикорупційні інституції та втілює реформи в межах євроінтеграції. Водночас документ вказує на занепокоєння медіа, що корупція ускладнює шлях України до євроінтеграції.
Також у звіті вказано про політичний тиск на наглядову раду “Укренерго”, що викликало занепокоєння ЄС та міжнародних фінансових інституцій.
У звіті зазначається, що західні посадовці офіційно закликали український уряд скасувати ці дії, заявивши, що це може зруйнувати їхню колективну спроможність підтримувати “Укренерго” та інші пріоритети енергетичної безпеки.
“Міжнародні спостерігачі очікують, що зима 2024-2025 буде складною для України, через масштабні та тривалі руйнування Росією української енергоінфраструктури, а також нестачу кваліфікованих кадрів в енергетиці”,- наголосили у документі.
Корупція в прокуратурі і не тільки: на Заході жорстко питають про реформи в Україні
Нагадаємо, Верховна Рада України у вівторок, 29 жовтня, ухвалила рішення щодо звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора. Це рішення було підтримано 255 народними депутатами.
Нещодавно генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку за власним бажанням після скликання засідання РНБО щодо фальшивої інвалідності посадових осіб державних органів.
Однак на переконання нардепа Олега Синютки, після корупційних скандалів з МСЕК і “прокурорів-інвалідів” українське суспільство навряд чи дочекається звіту генпрокурора Андрія Костіна у Верховній Раді. Цілком ймовірно, що Банкова його скерує у “почесне заслання” на дипломатичну посаду за кордон.
Раніше Президент України Володимир Зеленський призначив засідання РНБО і закликав правоохоронців зреагувати на ситуацію з медико-соціальними експертними комісіями та оформленням фальшивих інвалідностей, зокрема прокурорами. Окрім того, глава держави увів у дію рішення РНБО від 22 жовтня щодо “протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів” – з 31 грудня 2024 року МСЕК будуть ліквідовані.
Як повідомлялося, Служба безпеки України у співпраці з іншими правоохоронними органами системно викриває масштабні корупційні схеми у лавах медико-соціальних експертних комісій. Так, у 2024 році за матеріалами СБУ 64 посадовці МСЕК отримали підозри у вчиненні злочинів, а ще 9 осіб уже засуджено.
До слова, з початку повномасштабної війни лише 1,5% корупціонерів опинились за ґратами. Так, з лютого 2022 року корупційні справи завершилися 6 877 вироками, що значно менше, ніж до “великої війни”. Наприклад, у 2021 році Реєстр корупціонерів збільшився на 6 870 записів, а в 2024 році вироки отримали 1 758 осіб.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Корупція та верховенство права: у США назвали головні перешкоди України для повоєнного відновлення appeared first on Прямий.
Схожі новини
Безпілотники ЗСУ ускладнюють просування росіян – ISW
Росіяни влучили в житлову забудову в Одесі: загинуло восьмеро людей
Дозвіл Україні бити вглиб РФ: у Кремлі назвали це “новии витоком напруги” у війні