У Службі зовнішньої розвідки України повідомили, що три нафтопереробні заводи РФ, а саме “Волгоградський”, “Ільський” та “Яйський” частково зупинили роботу, оскільки не змогли завершити плановий ремонт у жовтні на що значно вплинули санкції.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
“Зупинка НПЗ прогнозовано негативно вплине на внутрішні обсяги нафтопереробки, виконання експортних зобов’язань, погіршить ситуацію з постачанням пального на внутрішній ринок та збільшить витрати на технічне обслуговування і модернізацію підприємств”, – розповіли у зовнішній розвідці.
На тлі цього, очікується, що обсяг нафтопереробних потужностей під час простою становитиме 1,8 – 2 мільйони тонн на місяць.
“Реальними причинами простою НПЗ у РФ є обмежений доступ до західного обладнання і компонентів внаслідок міжнародних санкцій та неможливість заміщення іноземних запчастин, необхідних для технічного обслуговування та модернізації НПЗ”, – додали у відомстві.
Повідомляється, що фактично російська програма імпортозаміщення не дала суттєвих результатів, тому російські виробники обладнання забезпечують лише близько 30 – 45 % потреб ринку і лише у деяких компонентах (насоси, компресори, реактори тощо).
Також РФ не вдалося використати Китай як альтернативного постачальника обладнання, оскільки китайські технології не завжди сумісні з російським устаткуванням, що інколи передбачає необхідність цілковитої заміни обладнання та значно підвищує витрати на ремонт і обслуговування.
Раніше, 17 жовтня, Велика Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти “тіньового флоту” нафтових танкерів Росії.
Нагадаємо, що уряд Великої Британії розширив санкційний список щодо Росії, додавши 10 нових суден. Крім цього Лондон вніс одну адміністративну поправку в режим санкцій проти Ірану.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Санкції працюють”: у Росії призупинили роботу три великі нафтопереробні заводи appeared first on Прямий.
Схожі новини
На початку 2025-го запрацює один з українських аеропортів
Що відбувається на ринку вторинного житла в Україні
Бронювання від мобілізації: на українців чекає нововведення