fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

День фахівців радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗСУ: історія свята та роду військ

Сьогодні, 15 вересня в українському війську відзначатимуть День фахівців військ радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗСУ.
Фахівці РХБ захисту в українській армії є у різних видах Збройних Сил. Так, у Сухопутних військах існують і окремі частини військ РХБ захисту, а ось у Повітряних Силах у військових частинах обов’язково є відповідна служба, а з введенням воєнного стану — і підрозділи радіаційного, хімічного та біологічного захисту.
Історія цього роду військ налічує вже понад 30 років: 15 вересня 1992 року було офіційно сформоване Управління хімічних військ, яке підпорядковувалося начальнику Головного (потім Генерального) штабу. 14 лютого 1994 року хімічні війська наказом МО України були перейменовані у війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту. Цей день вважається святковим для військових хіміків.
Служби РХБ є у всіх бригадах та полках, а також — частинах зв’язку, логістики та розвідки, а підрозділи РХБ захисту, залежно від чисельності військової частини, на час воєнного стану є штатні або позаштатні. Але — обов’язково є, адже в умовах сучасної війни загроза застосування противником зброї масового ураження є як ніколи актуальною. До того ж є й інші виклики, які потребують наявності відповідного роду військ у ЗСУ, розповів виданню АрміяInform начальник служби РХБ захисту відділу сил підтримки Командування Повітряних Сил полковник Дмитро Сулейманов.

Фото: АрміяInform

Як у районі поблизу тимчасово захопленої ворогом ЗАЕС, так і в інших регіонах України фахівці РХБ захисту здійснюють постійний моніторинг радіаційної обстановки, ведуть РХБ розвідку та спостереження, здійснюють облік усієї отриманої інформації в єдиній системі виявлення та оцінки наслідків і передають відомості до розрахунково-аналітичного центру ЗСУ.
Є у фахівців РХБ захисту й інші специфічні завдання, серед яких, до прикладу, аерозольне маскування критичних об’єктів військових частин та підрозділів, надання методичних рекомендацій особовому складу щодо порядку дій у разі застосування противником фосфорних боєприпасів тощо.
Роботи у фахівців радіаційного, хімічного та біологічного захисту у сучасній війні чимало, адже досвід російсько-української війни засвідчив: ворог підступний і здатен на все й потрібно бути готовими, відповідно, до будь-яких викликів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post День фахівців радіаційного, хімічного, біологічного захисту ЗСУ: історія свята та роду військ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією