fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

День Хрещення Київської Русі: як українці відзначають важливе свято

Одне з найважливіших державних та релігійних свят в Україні — День хрещення Київської Русі-України. Його встановлено на честь заснування в країні християнства князем Володимиром Великим.
Вперше День хрещення Русі відзначили у 1888-му році. Ідею запропонували мешканці Києва, а митрополит Київський Платон доніс її до Святійшого Синоду. Святкування тоді тривало тиждень, а розпочиналося в день пам’яті Ольги — 24 липня. Головною ж датою події стало 28 липня — день вшанування Володимира. Проте з переходом ПЦУ на новоюліанський календар дату було змінено.
Так з 2023 року це свято відзначається щорічно 15 липня в день пам’яті князя Володимира, який офіційно хрестив Русь і був зарахований до лику святих.
Святий Володимир – один із засновників і покровителів нашої державності. Для українців це свято символізує спадкоємність тисячолітньої історії України, нації і держави. Це – символ неподільності Українського народу і його єдності навколо ідеї сильної держави і віри.
У День хрещення Русі-України у храмах ПЦУ проводяться богослужіння на честь Володимира Великого. Оскільки він канонізований як рівноапостольний святий, то віряни звертаються до Володимира з молитвами. Просять святого про зцілення, захист та зміцнення у вірі.
У мирний час у святковий день було заплановано багато урочистостей, особливо в столиці. В Києві цього дня щороку відбувалося урочисте всеношне богослужіння в Михайлівському Золотоверхому соборі та божественна літургія в Трапезній церкві Софійського монастиря. Зокрема організовували хресну ходу, а на Володимирській гірці предстоятель ПЦУ звершував молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.
Щодо світських заходів, то найбільше їх відбувалося теж у Києві. Киянам і гостям столиці пропонувалися численні розваги, такі як театралізовані вистави, змагання лучників, кінні трюки, старовинні ігри, вогняне шоу, майстер-класи народних умільців — все, що пов’язано з давньоукраїнськими традиціями.
Крім того, до свята долучаються бібліотеки, влаштовуючи книжкові виставки, що розповідають про історичну роль 988 року. Нарівні з книгами історичного та публіцистичного напрямку зазвичай широко представлені художні твори, а також дитячі видання, які висвітлюють події епохи князя Володимира.
Цей день мав би бути вихідним, однак через воєнний стан додаткові вихідні скасовуються.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post День Хрещення Київської Русі: як українці відзначають важливе свято appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією