Внутрішнє ядро Землі з 2010 року обертається повільніше, ніж зазвичай. Ця загадкова тенденція може призвести до невеликої зміни загального обертання планети та подовжити тривалість днів.
Про це стало відомо з нового дослідження, опублікованого в журналі Nature.
Так, вчені встановили, що ядро планети останні 14 років обертається надзвичайно повільно, і якщо ця загадкова тенденція збережеться, вона потенційно може подовжити дні, хоча наслідки, ймовірно, залишаться для нас непоміченими.
“Коли я вперше побачив сейсмограми, що натякають на цю зміну, я був спантеличений. Але коли ми виявили ще два десятки спостережень, які свідчать про ту ж закономірність, результат став неминучим” – заявив сейсмолог з Університету Південної Каліфорнії в Дорнсайфі Джон Відейл.
Дослідники стверджують, що якщо обертання внутрішнього ядра продовжить сповільнюватися, його гравітаційне тяжіння може зрештою змусити й зовнішні шари нашої планети обертатися трохи повільніше, змінюючи таким чином тривалість днів.
Проте, за словами Відейла, потенційна зміна становитиме близько тисячних часток секунди, і це буде “дуже важко помітити”. В результаті нам, швидше за все, не доведеться міняти наші годинники або календарі, щоб пристосуватися до цієї різниці.
Також зазначається, що це не перший випадок, коли вчені припустили, що внутрішнє ядро Землі сповільнюється.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Дні на Землі стають довшими: що не так з внутрішнім ядром планети appeared first on Прямий.
Схожі новини
Смерть юриста: кінець епохи кулуарного впливу Портнова на українське правосуддя
В Україні значно знизилося споживання електрики
На світових ринках нафта зросла в ціні