Міжнародний інститут преси (IPI) висловив занепокоєння тим, що керівником національного інформагентства “Укрінформ” призначили чинного військового.
Про це йдеться у заяві на сайті організації.
“Глобальна мережа IPI сьогодні висловила стурбованість рішенням України призначити офіцера української армії новим керівником національного інформаційного агентства “Укрінформ”. Попри професійну компетентність Сергія Череватого, це рішення викликає серйозні сумніви щодо незалежності Укрінформу, особливо в контексті повідомлень українських ЗМІ про нібито спроби Офісу президента України встановити контроль над інформаційним агентством”, – йдеться у заяві.
Організація зауважила, що Череватий раніше не керував цивільними ЗМІ, а також наголосила на відсутності прозорості в питанні призначення нового очільника “Укрінформу”.
“Проблеми з прозорістю пов’язані з відсутністю відкритих процедур призначення директорів державних ЗМІ України, таких як Укрінформ чи телеканал Freedom. На відміну від Суспільного мовника, ними не керує незалежна наглядова рада, а їхнє керівництво призначають безпосередньо представники українського уряду. У випадку з “Укрінформом” відповідальність за це лежить на міністрі культури”, – заявляє Міжнародний інститут преси.
Заступник директора IPI Скотт Гріффен зазначив, що хоча професійна компетентність Сергія Череватого може не викликати сумнівів, занепокоєння все ж викликає те, що український уряд призначив на посаду керівника національного інформаційного агентства чинного військового офіцера.
“Роль будь-якого національного інформаційного агентства полягає в тому, щоб надавати – працюючи на основі журналістської незалежності – факти для національної та міжнародної аудиторії та ЗМІ, а не бути інформаційним інструментом уряду чи війська. Процедура призначення директора Укрінформу має бути відкритою та підлягати громадському обговоренню, як, наприклад, у Суспільному мовнику України”, – наголошує IPI.
До призначення в “Укрінформ” Череватий обіймав посаду речника Східного угруповання ЗСУ, що діє на території Харківської, Донецької та Луганської областей.
Зазначимо, що співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко готує запит до Генеральної прокуратури щодо тиску та цензури в державному інформагентстві “Укрінформ”, організованими Офісом президента.
Як відомо, у 2024 році парламентський телеканал “Рада” жодного разу не запросив в ефір представника парламентської фракції “Європейська солідарність”.
Нагадаємо, як стало відомо зі статті “Української правди”, екс-керівник “Укрінформу” Олексій Мацука після свого призначення, яке ухвалював Офіс президента, запровадив практику розсилки в регіональні підрозділи державного інформаційного агентства “темників” – списків “важливих” тем, а також осіб, які ці теми коментують. Окремо у таблицях позначалися ті спікери, у яких заборонялося брати коментарі – серед них депутати з “Європейської Солідарності” та інших політсил, ветерани та голови громад.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Міжнародний інститут преси висловив стурбованість питанням незалежності “Укрінформу” appeared first on Прямий.
Схожі новини
На Київщині СБУ конфіскувала сільгоспземлю у 176 громадян РФ
Росія атакувала Україну “Іскандером” і 175 дронами: скільки знищила ППО
Євросоюз закликали готуватись до війни