Американський політтехнолог, республіканець Стівен Мур, який сім років працював керівником апарату ексконгресмена Піта Роскама у Палаті представників, розповів в інтерв’ю виданню Liga.net про причини затримки американської допомоги. За його словами, Спікер Майк Джонсон поставив на кін політичну кар’єру, щоб провести допомогу Україні через Конгрес, хоча від початку був проти. Стівен Мур зауважує, що всередині консервативної аудиторії США активно діє російська пропаганда. Українським політикам варто більше працювати з представниками Республіканської партії: вести діалог не лише з тими, хто з ними погоджується, а й з тими, хто ні.
Після повномасштабного вторгнення Мур 22 місяці прожив в Україні, заснувавши організацію Ukraine Freedom Project: вона доставляє гуманітарну допомогу в прифронтові міста і спорядження для військових. Також Мур займається політичним лобіюванням інтересів України у США – зараз він у Вашингтоні.
«З колегами з UFP я понад рік спілкуюся з офісами конгресменів, щоб переконати їх ухвалити позитивне для Києва рішення, дискутую з лідерами громадської думки у США. Розповідаю про тортури та страти російськими окупантами українців на окупованих територіях. Натомість Росія поширює повідомлення в США, ніби Україна переслідує Московський патріархат. Знаю, це нонсенс», – говорить американець. За його словами, Росія впливає через різні джерела: «Починаючи з консервативних впливових осіб, як-от телеведучий Такер Карлсон чи конгресменка Марджорі Тейлор Грін, які повторюють тези російської пропаганди. Не знаю їхніх мотивів. Але задокументовано, як український олігарх Вадим Новинський та подібні платили великі гроші лобістам у США, щоб повторювали наративи про нібито переслідування в Україні православних. За цією кампанією – грубі російські гроші».
На думку американського політтехнолога, Україна мала б подякувати тим республіканцям, які підтримали пакет військової допомоги. «101 республіканець проголосував за. Їх слід підтримати. Особливо спікера Джонсона. Він гідний похвали. У нас інформаційна війна в країні, якої не зауважуємо. Теми допомоги Україні, Ізраїлю – частини цієї війни. Росіяни здобули велику перемогу 3 жовтня 2023-го, коли проросійська група в таборі республіканців ініціювала звільнення спікера Кевіна Маккарті. Вони скинули його за допомоги 210 демократів. Маккарті був проукраїнським. Це була жахлива поразка для Києва. Підрив нормальної роботи Палати представників на пів року. Знадобилося сім місяців, щоб це виправити».
«Я чув, як українці кажуть: це тривало багато часу. Для вас затримка мала гіркі наслідки, я знаю і розумію. Але одна з причин, чому так сталося, – росіяни витрачають $2,4 млрд у світі на пропаганду. Й вона працює. Хоч ми часто її не помічаємо. Українські політики та проукраїнські сили в США переважно ігнорували республіканців останні два роки. Росіяни ж не залишали їх без уваги. Багато консервативних людей піддалися пропаганді», – зазначає експерт.
«Коли проєкт про допомогу ухвалили, президент Зеленський виступив на NBC. Не на Fox News. Попри те що республіканці пішли на великий ризик. Його слова в США сприйматимуть як подяку демократам, бо NBC – канал демократів, а Fox – республіканський. Проукраїнські сили в цій інформаційній війні не вчаться на своїх помилках. Українські політики мають більше спілкуватися з тими, хто їм опонує. Не лише з тими, хто думає так само. Українські депутати приїжджають у США, їдуть у Каліфорнію, щоб говорити з демократами, які й так за них. А не з тими, кого слід переконувати», – вважає Мур.
«Коли американці бачать новини про зустріч українських активістів із губернаторами-демократами, це підтверджує серед виборців думку, що Україна – це тема лише для однієї партії. 20 квітня президент Зеленський міг потрапити в будь-яку новинну мережу США. І мав би виступити на обох, щоб сказати «дякую», – переконаний Стівен Мур.
«Важливо, щоб проукраїнські сили створювали ядро серед республіканців для допомоги Україні. Незалежно від того, хто в Білому домі, хто в Конгресі: там всюди є республіканці, які кажуть, що слід допомогти Києву. Йдеться навіть не про Україну, а про глобальну стабільність, бо ця війна пов’язана з іншими у світі. Росія, Китай, Іран і Північна Корея співпрацюють, щоб створити набагато більше хаосу і нестабільності. Маємо і республіканців, і демократів в Америці, щоб протистояти цьому разом. З обома партіями слід співпрацювати», – зазначає американський політтехнолог.
«Серед українців є певне розчарування, що США, Велика Британія та інші збили ракети, що летіли на Ізраїль з Ірану. Я розумію. Але причина в тому, що ізраїльтяни та проізраїльське лобі в Америці дуже зосереджені на тому, щоб мати двопартійну підтримку. Ви не почуєте від них негативу, який йде від українців. Вони не скаржаться, а дякують тим, хто допомагає їм. Й роблять це роками. Тема України – дуже пристрасне питання у США. Частково через проросійську пропаганду серед республіканців, а частково через низку помилок проукраїнських сил. Якщо Київ хоче таких відносин з Америкою, які має Ізраїль, то має працювати над двопартійною підтримкою. Давати позитивне підкріплення тим, хто допомагає», – зауважує експерт.
«У березні 2022 року дві третини виборців Трампа добре ставилися до України та Зеленського. Це вище, ніж середній показник у США. Сьогодні – третина. Щось пішло не так, на їхній погляд. Це результат кількох речей. Перше – російської пропаганди, яка каже, що «ваш єврейський президент – нацист, Київ переслідує християн, чиновники-хабарники купують яхти на гроші СШA». Друге – ставка української влади на демократів, що відштовхує велику кількість республіканців. В Україні про це ніхто не думає. Багато в чому втрачені можливості та помилки українських сил», – зазначає Стівен Мур.
Нагадаємо, що пʼятого Президента України та лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка 1 грудня 2023 року не випустили за кордон на міжнародні зустрічі, зокрема він мав взяти участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу у Вашингтоні, де була заплановані двосторонні зустріч зі спікером Палати представників США Майком Джонсоном.
Міжнародний демократичний союз (IDU) закликав владу України переглянути своє рішення і дозволити виїзд пʼятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка для участі у Форумі IDU у Вашингтоні.
У вересні 2023 року стало відомо, що Петро Порошенко став членом Почесної консультативної ради Міжнародного демократичного союзу (IDU). Міжнародний демократичний союз (IDU) – це глобальне об’єднання правоцентристських політичних сил із 65 країн світу. Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія).
Раніше влада зірвала участь Петра Порошенка у Мюнхенській конференції з безпеки, де був запланований виступ п’ятого Президента, а також двосторонні зустрічі з політичними лідерами держав-членів ЄС та представниками Республіканської партії США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Російська пропаганда і помилки української влади: американський політтехнолог розповів, що спричинило затримку допомоги із США appeared first on Прямий.
Схожі новини
Вартість бананів в Україні стрімко зросла
АЗС рекордно підвищують ціни
Окупанти за добу 58 разів обстріляли прикордоння Сумщини, зафіксовано 286 вибухів