У березні 2024 року банки України ввезли готівкову іноземну валюту в обсязі 855 мільйонів доларів, що на 25% менше, ніж минулого місяця, коли в лютому було ввезено 1,138 мільярда доларів. Ці дані надані Національним банком України.
Цікаво, що у березні банки імпортували 622 мільйони доларів та 232 мільйони євро. Це може вказувати на зміну переваг валюти, перевагу долара перед євро або інші економічні чинники. Водночас, за березень із України було вивезено валюти на 70 мільйонів доларів, що також може свідчити про тенденції економіки країни.
Спад попиту на валюту помітний і в споживчому секторі. Населення України у березні 2024 року купило у банках 574,9 мільйона доларів, що на 30,3% менше, ніж у лютому, коли було куплено 824,5 мільйона доларів. Цей спад може бути пов’язаний із різними факторами, включаючи економічну нестабільність, зміну валютних курсів і навіть політичні події.
При цьому екс-глава Ради НБУ Богдан Данилишин зазначає, що зростання попиту на валюту, зокрема готівкові долари та євро, переважно зумовлене тиском з боку населення. Наприклад, за перший квартал 2024 року українці придбали готівкову валюту на суму 2,5 мільярда доларів, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Це може свідчити про довіру до іноземної валюти у періоди економічної нестабільності чи інфляції.
За оцінками Богдана Данилишина, загальний обсяг готівкової валюти в обігу у населення та бізнесу становить понад 120 мільярдів доларів. Це величезна сума, яка може впливати на стабільність національної валюти та економіку країни загалом. Такий високий обсяг готівкової валюти може бути показником економічного добробуту, і ризиком для фінансової системи за умов економічних і політичних коливань.
Схожі новини
Скільки миротворців потрібно Україні для гарантій безпеки: Зеленський назвав кількість
CNN: Трамп планує переговори з Путіним невдовзі після інавгурації
Як суттєво збільшити розмір своєї майбутньої пенсії