«Європейська Солідарність» зареєструвала законопроєкт про встановлення чітких термінів звільнення з військової служби.
«Враховуючи, що із законопроєкту про мобілізацію зникла норма, яка була в першому варіанті проєкту про 36 місяців служби і звільнення за рішенням Ставки, ми відстоюємо право тих, хто з першого дня війни — на фронті. Посилення мобілізації тільки через примус, без мотивації, вважаємо помилковою політикою влади», – пише народна депутатка Софія Федина.
Як відомо, лідер «Євросолідарності» Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді закликав владу не дурити військових і повернути мотиваційні норми у законопроєкт про мобілізацію. «Я думаю, що це один з найважливіших моментів в історії ВРУ поточного скликання. Хотів би наголосити, що фракція «Європейської Солідарності» вісім разів голосувала за мобілізацію і воєнний стан, коли вони були подані у відповідності з Конституцією Верховним Головнокомандувачем ЗСУ. Але цей законопроєкт є прикладом маніпуляції, знущання і обману», – сказав Порошенко.
«Були досягнуті ключові домовленості. Домовленість перша – що буде знайдено компроміс по демобілізації і звільненню тих, хто відслужив або 36, або 48 місяців. Така була домовленість. Була домовленість, що буде знайдений компроміс про ротації і відпустках не менше 6 місяців, і це буде в законопроєкті», – сказав Порошенко.
«Ми пропонуємо закон, де міститься одна норма – демобілізація через 36 місяців і 18 місяців перебування на передку. Поставте цей закон перед законопроєктом про мобілізацію в другому читанні. І тоді наша фракція проголосує за цей закон. В іншому випадку ми вимагаємо направити його на повторне 2 читання, врахувати все, про що ми домовилися, захистити армію», – наголосив п’ятий Президент.
Як зазначила під час виступу в Раді народна депутатка, членкиня комітету нацбезпеки, оборони і розвідки Ірина Фріз, ухвалювати законопроєкт про мобілізацію без ключової правки, а саме звільнення з військової служби – означає обнулити значення цього законопроєкту.
«Ми не можемо і далі продовжувати ховатися від необхідності встановлення термінів звільнення з військової служби під час дії воєнного стану. Це страусина позиція, вона не додає нам в діалозі ані з суспільством, ані з військовими», – сказала Фріз.
«Саме тому «Європейська Солідарність» подає сьогодні на реєстрацію законопроєкт, де чітко визначено алгоритм звільнення з військової служби під час дії воєнного стану. Він передбачає, що під час 36 місяців від початку повномасштабного вторгнення та введення в дію воєнного стану безперервної військової служби, військовослужбовці мають законне право на звільнення. Якщо вони 18 місяців з цих 36 місяців перебували під бойовими розпорядженнями. Ми вважаємо, що це справедлива і чесна розмова як з військовими, так і безпосередньо з родинами військових, і безпосередньо з усім суспільством», – сказала представниця фракції.
«Чіткий алгоритм звільнення буде суттєвим емоційним фактором, який знизить ту кількість ухилянтів, які сьогодні ховаються в першу чергу не від мобілізації, а від неспроможності влади займати пролідерську позицію, брати на себе політичну відповідальність і говорити чесно з суспільством», – переконана депутатка.
«Саме тому ми наголошуємо на необхідності повернення норми щодо звільнення, тому що вона є ключовою. Все інше в цьому законопроекті похідне», – зазначила Фріз.
Раніше стало відомо, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання.
Нагадаємо, що 9 квітня Комітет Верховної Радим України з питань нацбезпеки, оборони й розвідки завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію та ухвалив рішення рекомендувати прийняти його в цілому.
Зазначимо, що законопроєкт про мобілізацію планують винести на розгляд Верховної Ради України 10-11 квітня. Зокрема, 21 березня Верховна Рада України скасувала статус обмежено придатних до військової служби, тож чоловіки, які були визнані обмежено придатними, повинні будуть протягом дев’ятьох місяців пройти повторний медичний огляд. Крім того, президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram
The post Фракція Порошенка зареєструвала законопроєкт про визначення строків демобілізації appeared first on Прямий.
Схожі новини
США вигадали нову схему фінансування України за рахунок заморожених російських активів: у ЗМІ дізнались подробиці
Чи повинні військовозобов’язані реєструватися в електронному кабінеті: пояснення Міноборони
США попередили Ізраїль про можливу атаку з боку Ірану