fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

“Бронь для силовиків і ніякої демобілізації”: Геращенко жорстко розкритикувала “мобілізаційний” закон

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що закон про посилення мобілізації має бути справедливим стосовно усіх громадян і в першу чергу до військових, а поданий на розгляд законопроєкт не враховує пропозицій “Євросолідарності”, зокрема щодо демобілізації, модернізації армії та обмеження броні від мобілізації для силових структур.
Про це повідомляє пресслужба “Європейської Солідарності”.
“Військові запитують у нас щодо звільнення з військової служби. Ті люди – чоловіки та жінки – герої, як в першу хвилину війни, повномасштабної або з 2014 року пішли до військкоматів, запитують коли прийде нам заміна”, – сказала вона.
Геращенко наголосила, що в час, коли ми з вами обговорюємо посилення мобілізації, уряд робить бронь для пропагандистського телеканалу, марафону олігархічного. Для каналу “Рада”, який не показує зараз нашу з вами дискусію. Її можна побачити у депутатів “Європейської Солідарності”, бо ми усвідомлюємо, які це ризики.
“Наша фракція подала поправки, які стосувалися справедливих термінів завершення військової служби. Мова йшла про 36 місяців – це вичищено зараз із закону. Ми говорили про те, що сьогодні війна несе оборонний характер, треба посилити інженерні війська. Це вичищено із закону. А хто буде будувати фортифікації? Хто буде посилювати наші інженерні позиції і оборонні рубежі? Немає на це відповіді”, – додала співголова фракції.
Геращенко стверджує, що з цього законопроєкту вичищені інші наші поправки, які стосувалися модернізації армії.
“Вибачте, але людський ресурс країни-агресора російської федерації складає десятки мільйонів оцього м’яса, яке вона кидає в бій. Ми не можемо змагатися тільки солдатами – це несправедливо. Ми повинні забезпечити наших військових, у них вкладати наші інвестиції зброєю, технікою. Ми маємо посилювати наших солдатів дронами. А сьогодні тут немає уряду і ми не можемо спитати де ж 42 мільярди гривень, де ж 200 мільйонів дронів за минулий рік, якими обіцяли забезпечити підрозділи, і мільйон – за цей рік», – зауважила вона.
Політикиня зазначила, що також дуже багато запитань про бронь для силових структур.
“Здається всі ці ДБР, БЕБ, які проходили спеціальні навчання, мають найкраще бути готовими до воїнської служби, але що відбувається в цьому законопроекті – вони всі отримали стовідсоткову бронь. Уявіть собі. Молодь, з 25 років ми знижуємо мобілізаційний вік, вони будуть іти на фронт, а ДБР, БЕБ, прокурори, всі ці силові структури, які в лютому 2022 року втекли першими з Києва, вони мають стовідсоткову бронь. Так де тут справедливість?”, – зауважила Геращенко.
Вона нагадала, що фракція “ЄС” пропонувала для силових структур 50% броні, так само як і для держслужби.
“Хіба це було неправильне рішення? Воно не прийняте комітетом. Тому звичайно було б дуже правильно аби цей законопроект, таблицю до якого роздали тільки зараз, відправили на повторне друге читання. Аби відбулася зустріч лідерів фракцій з президентом, верховним головнокомандувачем, який єдиний розуміє увесь наш стратегічний задум, знає нашу ситуацію на фронті і розуміє які задачі ставляться щодо мобілізації. Аби тут був уряд, аби ми почули де дрони. Аби ми дізналися скільки грошей сьогодні виділяється на фортифікацію і чому солдати лопатами риють ці окопи, де техніка”, – наголосила депутатка.
Геращенко додала, що цей законопроєкт має бути відправлений на повторне друге читання і тут має бути врахована справедливість. А справедливість – це в першу чергу звільнення з військової служби тих, хто або з 2014 року, або з перших днів 2022 року на передовій.

Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про мобілізацію засуджених

Нагадаємо, що 9 квітня Комітет Верховної Радим України з питань нацбезпеки, оборони й розвідки завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію та ухвалив рішення рекомендувати прийняти його в цілому.
За словами народного депутата від “ЄС” Олексія Гончаренка, він містить в собі норму про заборону ухилянтам керувати автомобілем.
Зазначимо, що законопроєкт про мобілізацію планують винести на розгляд Верховної Ради України 10-11 квітня. Зокрема, 21 березня Верховна Рада України скасувала статус обмежено придатних до військової служби, тож чоловіки, які були визнані обмежено придатними, повинні будуть протягом дев’ятьох місяців пройти повторний медичний огляд. Крім того, президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post “Бронь для силовиків і ніякої демобілізації”: Геращенко жорстко розкритикувала “мобілізаційний” закон appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією