Процедура накладення Антимонопольним комітетом штрафу на групу компаній “Рошен” суттєво відрізняється від подібної діяльності відоства щодо інших компаній. Це може бути свідченням того, що така справа є персонально спрямованою та політичною.
Про це повідомила засновниця “Ліги антитрасту” Агія Загребельська.
На її думку, на це вказують декілька фактів,які відрізняються від звичайних проваджень Антимонопольного комітету. По-перше, у власних пресрелізах АМКУ почав зазначати у пресрелізах бенефіціарних власників. Щодо штрафу до групи “Roshen” там зазначається, що власником компанії є син Петра Порошенка Олексій. Однак відомо, що раніше в інших справах орган не вказував прізвища бізнесменів.
“Мабуть тому, що це новий стандарт відкритості, якого в подальшому відомство буде дотримуватися в інших справах”, – додала Загребельська.
По-друге, відомство почало карати і за короткострокове завищення цін за продукцію, хоча раніше не робило подібного. Наприклад, у пресрелізі зазначається, що монопольне завищення цін відбувалося протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та у жовтні 2020 року.
“Добре, що АМКУ почав реагувати навіть на такі короткострокові “монопольні ціни” та очікуємо, що подібна практика буде стабільною)”, – висловила сподівання Агія Загребельська.
Крім того, Антимонопольний комітет визнав порушенням і те, що ля одного з покупців патоки компанії встановлювали низькі ціни, щоб завадити йому перейти до конкурента – російської компанії ТОВ «Амілко» (Ростовська обл. РФ), а також щоб не допустити переходу до нього інших покупців патоки, чиї потужності розташовані в східній частині України.
Також відомство прийняло рішення про штраф лише протягом одного засідання, а розслідування тривало півтора року.
“Для АМКУ – це супершвидкість. Хлорну справу Коломойського відомство розслідує, для прикладу, вже чотири роки”, – наголосила Загребельська.
Крім того, відомо, що сама частка ринку групи “Roshen” вдвічі перевищують законодавчий поріг монополії в 35%, а основні конкуренти – російські виробники.
Частки групи на ринку патоки складали:
65,49 % – у 2018 р.
93,86 % – у 2019 р.
79,75 % – у 2020 р.
На ринку кукурудзяного крохмалю:
74,26 % – у 2018
96,79 % – у 2019.
За 2020 рік частка не зазначена.
Також у 2019 році частка ринку збільшилася через заборону імпорту з Росії.
АМКУ виконує політичне замовлення Зеленського: компанії Порошенка оштрафували за те, що вони не пускали на український ринок російських виробників
До того ж, наразі не зрозуміла судова перспектива штрафу. Адже раніше всі штрафи були скасовані в судах.
Раніше Антимонопольний комітет, який очолює подруга дружини президента Володимира Зеленського – Ольга Піщанська, завдяки хитрощам та маніпуляціям “пробачив”, компаніям олігарха Ігоря Коломойського штрафів на майже 5 мільярдів гривень.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Невластиві звинувачення з боку АМКУ: чому штраф на групу “Рошен” є замовним appeared first on Прямий.
Схожі новини
У Пентагоні замінили всіх посадовців, які займалися питаннями співпраці з Україною: деталі
Україна та Албанія уклали угоду про довгострокову співпрацю: що вона передбачає
Make America great again: чи зможе Трамп виконати свої обіцянки