fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Зустріч “коаліції охочих”: про що говоритимуть і чи буде практична користь

Анонсована зустріч військових з країн “коаліції охочих” 4 квітня буде дуже важливою з точки зору конкретних питань щодо скерування військового контингенту в Україну. Однак наразі про завершення війни не йдеться, а результатом мирних переговорів може стати лише тимчасове припинення вогню.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Михайло Самусь, директор платформи New Geopolitics Research Network, співзасновник Консорціуму оборонної інформації.
“Насправді ця поїздка – це результат засідання в Парижі, яке було на минулому тижні. І тоді якраз було оголошено, що фактично група рекогносцировки буде направлена генеральними штабами Франції і Великобританії. Я так розумію, що вони будуть лідерами процесу. До них приєднаються всі країни, які дійсно в цій коаліції будуть займатися направленням військ. Але будуть, я думаю, країни, які будуть займатися логістичною підтримкою або іншими питаннями”, – зазначив Самусь.

Неодностайна згуртованість: наскільки Європа готова до введення військ в Україну

При цьому він наголосив, що ця зустріч буде дуже важливою з точки зору вже конкретних і практичних питань.
“Можливо, навіть, де будуть розміщуватися ці сили. Взагалі, які в них буде функціонали. Які буде в них правила залучення. Тобто, як вони будуть реагувати на ті ж самі агресивні дії росіян. Саме цей контингент чи ці сили стримування, як їх назвав Макрон, до речі, на минулому тижні. Він так і сказав, це будуть сили стримування. Тому дуже важливо зрозуміти концепт, доктрину діяльності цих сил. Від чого і будуть вже далі формуватися підходи, в тому числі, у комунікації з американською стороною”, – додав експерт з питань безпеки.
Водночас він висловив переконання, що про завершення війни не йдеться, а результатом переговорів може стати лише тимчасове припинення вогню.
“Я би про мир взагалі не казав. Тобто війна буде продовжуватися. Тобто ми взагалі не маємо сприймати цей процес, який ми зараз маємо, як мирний процес. Це не мирний процес. Це процес, який спрямований на припинення вогню, припинення бойових дій. І потім, можливо, фіксацію цієї ситуації на певний період. Знову ж таки, інколи кажуть філософи, що немає більше стійкого, ніж тимчасове. Але насправді ми говоримо про якийсь час, певні терміни. Наприклад, поки Трамп при владі або поки Путін живий. Тобто ми говоримо про якісь терміни, які залежать від фізичних певних величин”, – пояснює Самусь.
Напередодні Президент України Володимир Зеленський анонсував зустріч військових з країн “коаліції охочих” 4 квітня. При цьому він повідомив, що Україна готує пропозиції щодо контингентів партнерів, які можуть стати частиною нової архітектури безпеки.

“Коаліція охочих”: чи готові європейці скерувати свої війська в Україну і коли це станеться

Нагадаємо, у Парижі пройшов саміт “Коаліції охочих”, у якому взяли участь представники 31 країни, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Учасники зустрічі обговорили подальшу підтримку України, санкційну політику щодо Росії та перспективи безпекових гарантій.
При цьому Франція виступила з ініціативою розгорнути миротворчі сили в центральній частині України, ймовірно, вздовж річки Дніпро. Це питання активно обговорюється в рамках європейських військових структур.
Раніше німецький міністр оборони Борис Пісторіус та його естонський колега Ханно Певкур заявили, що не виключають можливості скерування військового контингенту до України у межах майбутньої мирної угоди.
Коаліція охочих – це об’єднання країн, які пообіцяли допомогу Україні в боротьбі з російським агресором. Про створення коаліції оголосив прем’єр Великої Британії Кір Стармер 2 березня 2025. До ініціативи доєдналися держави Євросоюзу, члени НАТО, а також країни поза цими блоками.
Зокрема серед учасників: Австралія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Україна, Велика Британія тощо.
Коаліція має на меті зміцнення європейської підтримки України, створення основ для мирного врегулювання та участь союзників у цьому процесі на тлі нестабільної політики США щодо українського питання.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зустріч “коаліції охочих”: про що говоритимуть і чи буде практична користь appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією