fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ЗСУ збили найсучасніший російський безпілотник “Форпост”: що відомо про цю модель БПЛА

Збройні сили України збили безпілотник російський військовий безпілотник “Форпост” в акваторії Чорного моря.
Про це повідомили у Силах оборони Півдня.
“Упродовж дня, 01 квітня 2024 року воїнами зенітної ракетної Одеської бригади знищено російський ударно-розвідувальний БпЛА “Форпост” в акваторії Чорного моря”, – йдеться в повідомленні.

Українські сили ППО збили безпілотник Mohajer-6 над Одещиною

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Іллі Євлаша, ЗСУ вдалося уразити один із найдорожчих безпілотних літальних апаратів ударного типу “Форпост” вартістю близько 7 мільйонів доларів, який може нести різне бойове навантаження та протягом досить тривалого часу виконувати поставлені бойові завдання вздовж лінії зіткнення.
“Це дещо нагадує аналог “Байрактара”, він досить великий, може проводити й розвідку, зокрема нести ще додаткове бойове навантаження у вигляді двох ракет або іншого озброєння, яким він буде обладнаний, щоб вражати наземні цілі”, – додав Євлаш.
“Форпост” – це ж копія ізраїльського безпілотника Searcher Mk II. За деякими даними, всього російський ВПК виготовив близько 100 таких БПЛА,

Searcher Mk II був вперше представлений публіці на виставці Singapore Air Show в лютому 1998 року і прийнятий на озброєння в Ізраїлі в червні 1998 року. 2009 року Росія закупила в Ізраїлю для вивчення два безпілотники Searcher II (загальна сума 12 мільйонів доларів). А вже у жовтні 2010 року дві країни підписали контракт на суму 300 мільйонів доларів. За цим документом БПЛА Searcher II повинні були виготовляти на Казанському вертолітному заводі, використовуючи ізраїльські комплектуючі.
Цікаво, що всього через два роки (2012 року) Уральський завод цивільної авіації почав випускати нові розвідувальні комплекси (машина управління + локалізовані безпілотники), які назвали “Форпост”.
Головне завдання російського ударно-розвідувального безпілотника “Форпост” – збирати розвідувальні дані, вести пошуково-спостережливі польоти та пошукові операції. Також цей БПЛА може нести озброєння у вигляді контейнера з ракетою ПТРК.
Основні характеристики:

Довжина фюзеляжу: 5,8 – 5,85 м;
Діаметр фюзеляжу: 1,4 м (без урахування антени);
Розмах крила: 8,5 – 8,55 м;
Дальність застосування: при роботі спрямованої антени – 250 км, при роботі всеспрямованої антени – 150 км;
Злітна маса: 454 кг;
Суха вага: 325 кг;
Двигун: Jabiru 2200 з потужністю к.с. 45;
Ємність паливного бака: 142 л;
Швидкість польоту: крейсерська – 111 км/год, максимальна – 204-220 км/год;
Середня витрата палива: 10 л/год;
Практична стеля: 5795-5797 м;
Максимальна тривалість польоту: 17-18 год.;
Діапазон робочих температур: від -35 до +49 градусів С;
Максимальне корисне навантаження: до 100 кг;
Вага типового корисного навантаження: 45 кг.

Для спостереження на БПЛА “Форпост” використовують одну інфрачервону та одну електрооптичну камери, щоб можна було використовувати безпілотник цілодобово. Наразі БПЛА “Форпост” є найдорожчим безпілотником РФ. Його вартість оцінюється в 7 мільйонів доларів.

Поділитися цією публікацією