fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

ЗСУ можуть використовувати американську зброю для повернення всіх окупованих територій – Блінкен

Бійці ЗСУ можуть використати надану США зброю для повернення всієї території України. Зокрема, ідеться про регіони, які Росія хоче “приєднати” шляхом псевдореферендумів.
Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен, передає CNN.
“Україна має абсолютне право захищати себе на всій території. Включно з поверненням територій, які були незаконно захоплені тим чи іншим способом Росією”, — сказав він.
Євросоюз запровадить санкції проти організаторів псевдореферендумів на окупованих територіях України

Блінкен зазначив, що США ніколи не визнають чотири регіони, які російський диктатор Володимир Путін збирається “приєднати” за результатами псевдореферендумів.
“Українці продовжуватимуть робити те, що їм потрібно робити, щоб повернути забрану в них землю. Ми продовжуватимемо підтримувати їх у цих зусиллях”, — наголосив держсекретар США.
Як відомо, підготовка Росії до псевдореферендумів на окупованих територіях України 23-27 вересня націлена на стимулювання добровільного призову всередині РФ. З тією ж метою в російській армії посилили покарання за дезертирство.
Крім того, заяви лідерів терористичних угруповань “ДНР” і “ЛНР” про проведення “референдумів” про приєднання до Російської Федерації є відволіканням уваги після успішного контрнаступу України.
До того ж заступниця державного секретаря США Венді Шерман заявила, що підтримка фіктивних “референдумів” на окупованих територіях України є кроком відчаю президента РФ Володимира Путіна після військової поразки.
До слова, американські сенатори запропонували новий пакет санкцій щодо Росії у відповідь на проведення “референдумів” на окупованих територіях України щодо входження до складу РФ.
Зазначимо, що Білий дім і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудили псевдореферендуми, призначені Росією на окупованих територіях України.
Ба більше, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що нові плани РФ щодо “референдуму” є цинічними й імітують демократію. Водночас діалог з президентом РФ Володимиром Путіним він припиняти не буде.
Раніше Україна закликала міжнародних партнерів рішуче засудити намір РФ провести “референдуми” на тимчасово окупованих територіях, накласти на РФ нові санкції та визнати її державою – спонсором тероризму.

Поділитися цією публікацією