Чинна влада досі не розробила дієвого плану мобілізації населення для протистояння російському вторгненню, тому Сили оборони України відчувають брак особового складу. Натомість переводити гостроту цього питання на вимоги західних партнерів щодо зниження мобілізаційного віку не варто.
Про це в етері “Прямого” заявив Валерій Прозапас, майор Збройних сил 36-ї окремої бригади морської піхоти, коментуючи інформацію у ЗМІ про вимоги США знизити в Україні мобілізаційний вік до 18 років.
“По-перше, конкретного документа, зафіксованого як вимоги, я не бачив. Те, що у нас є проблеми з наповненням армії – це факт. І треба щось робити. Тому я думаю, що західні партнери якимось чином натякають, а може вже прямо кажуть українській владі й українському суспільству, що треба щось робити. І, на жаль, я не виключаю, що таким чином або дійшла спотворена інформація, або це наша нервова реакція на вимоги наших партнерів”, – зазначив Прозапас.
Небезпечні тенденції: чому українці почали забувати про реальну війну
При цьому він наголосив, що чинна влада досі не розробила дієвого плану мобілізації населення для протистояння російському вторгненню, тому Сили оборони України відчувають брак особового складу.
“Але факт залишається фактом. Треба щось робити для того, щоб зупинити повзучий наступ російської окупаційної армії. І, на жаль, ми зараз, повторюсь, в ситуації, коли ми змушені боротися з наслідками тих причин, які були допущені, на жаль, не тільки до 2022 року, до моменту вторгнення, але й після. У 2022 році, замість того, щоб розробляти мобілізаційні плани, про які казали наші військові командири, ми не діяли”, – пояснює майор ЗСУ.
“Відповідно, зараз емоційна реакція на необхідність зменшувати призовний вік для мобілізації хаотизує суспільну думку, але не вирішує проблем. Тому я не хотів би обговорювати те, що кажуть нам союзники, а я б хотів бачити зрозумілі, конкретні дії від нашої держави, від нашої влади. Трошки більше місяця, і ми зустрінемо третю річницю повномасштабного вторгнення, а перспектив на довгострокові ротації або мобілізаційно-демобілізаційні заходи не проглядається”, – додав Прозапас.
В Україні виник скандал щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років: що кажуть у Верховній Раді
За його словами, мобілізація в Україні не працює, і ЗСУ не наповнюється тією кількістю особового складу, яка у нас має бути згідно з розрахунками.
“Я не думаю, що 18-річні, навіть 20-річні – це вихід. Я вважаю, що вихід – це інші дії. Треба розробити умови, за якими мобілізація була б для всіх. Хтось у нас вже четвертий рік скоро буде боятися снайпера, а хтось обіцяє прийти в ТЦК і оновити дані, але так і не відповідає за свої слова… Тому переводити гостроту питання на вимоги наших партнерів я не став би. Зменшення мобілізаційного віку питання не вирішить, якщо не підійти комплексно і справедливо до цієї складної теми”, – резюмував військовий.
Нагадаємо, 12 січня майбутній радник Дональда Трампа з нацбезпеки Майк Волтц заявив, що адміністрація нового президента США проситиме українську владу знизити мобілізаційний вік до 18 років.
Як раніше повідомили в МЗС, США справді порушували питання зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років, однак Київ переконаний, що важливіше військова допомога.
Тим часом радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україні доведеться ухвалити рішення про зниження мобілізаційного віку до 18 років, однак це суверенне рішення Києва.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зниження мобілізаційного віку до 18 років: що кажуть у ЗСУ appeared first on Прямий.
Схожі новини
Розчарування буде величезним: чому українці досі вірять у “месію” Трампа
Угода між США і РФ щодо України: у NYT розповіли до якого варіанту схиляються у команді Трампа
Як зміняться пенсії для ветеранів війни з інвалідністю