На вулканічній скелі неподалік узбережжя Антарктиди розташована станція Мак-Мердо, де незабаром може з’явитися оптоволоконний високошвидкісний Інтернет.
Як пише The Verge, Національний науковий фонд США почав серйозно вивчати можливість прокладання кабелю через морське дно з Антарктиди до Нової Зеландії або Австралії. Ідею висловили більш як десять років тому, але потім вона втратила популярність, оскільки пріоритетними були інші проєкти.
У цю пору року на станції, якою керує Національний науковий фонд США, триває багато наукових досліджень. Станція приймає до 1000 відвідувачів в Антарктиці з жовтня до лютого. Усі вони приїздять сюди для проведення досліджень різної тематики, серед яких зміни клімату та океан.
Навіть, попри таку популярність Мак-Мердо не вистачає того, що є повсякденною річчю: високошвидкісного інтернету.
Станція розташована на єдиному континенті, на якому немає високошвидкісного оптоволоконного кабелю для зв’язку з рештою світу.
Вчені відзначають, що інтернет на континенті є важливим для майбутніх досліджень і повсякденного життя на замороженій частині Землі.
“Це змінить фундаментальний досвід життя в Антарктиді”, – сказав Пітер Нефф, гляціолог і доцент Університету Міннесоти.
Науковці, які працюють на станціях Антарктиди, змушені покладатися на супутниковий інтернет для зв’язку із зовнішнім світом. Водночас дослідникам інколи доводиться зберігати дані на жорстких дисках, аби фізично повернути їх додому.
В NASA показали, як тане Антарктида під час своїх “найспекотніших” днів, саме тому питання дослідження зміни клімату загострюється з кожним роком.
Також, нагадаємо, що з 1 грудня Австралія відкриє кордони для іноземців: умови в’їзду.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Змінить життя: в Антарктиді може з’явитися швидкісний інтернет appeared first on Прямий.
Схожі новини
До України повернулися моряки, які 14 місяців перебували в єменському полоні
Санкції проти рф: Туск пообіцяв “наслідки” Орбану
Авіаексперт розкритикував ідею відновлення польотів в умовах війни