Вчора, 4 серпня, Верховна Рада звільнила з посад низку українських міністрів. Зокрема, було звільнено Олександра Камишіна — з посади міністра з питань стратегічних галузей промисловості, Ольгу Стефанішину — з посади віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Дениса Малюську — з посади міністра юстиції та Руслана Стрільця — з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів.
Водночас через брак голосів 4 вересня депутати не спромоглися звільнити Віталія Коваля з посади голови Фонду державного майна України та Ірину Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Тому саме сьогодні, 5 вересня, народні обранці призначали нових очільників міністерств.
Замість Дениса Малюськи Міністерство юстиції очолила Ольга Стефанішина, яка до цього обіймала посаду віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. При цьому вона продовжуватиме бути заступницею Дениса Шмигаля та опікуватись напрямком євроінтеграції.
Заміна ноунеймів і політична тусня: Голобуцький прокоментував урядові ротації Банкової
На посаді віцепрем’єрки з євроінтеграції представниця президентської партії Слуга народу перебуває з 2020 року. Вона також є членкинею РНБО.
Загалом “європейською” темою топчиновниця почала займатися ще з 2007‑го року, коли пристала до роботи в Держдепартаменті з питань адаптації законодавства на посаді спеціаліста-керівника відділу з питань правового забезпечення європейської інтеграції, з 2010 по 2015 рік працювала в Департаменті міжнародного права / Департаменті європейської інтеграції у Мін’юсті на посаді заступника директора/директора. У 2017-му Стефанішина почала керувати Урядовим офісом із питань європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабміну. А згодом стала заступницею керівника уряду.
Посаду міністра закордонних справ замість Дмитра Кулеби обійняв його перший заступник Андрій Сибіга, який отримав це крісло лише у квітні 2024-го. До того Сибіга три роки обіймав посаду заступника керівника Офісу президента, де займався питаннями зовнішньої політики та розвитку стратегічного партнерства.
З дипломатичними справами МЗС Сибіга знайомий вже давно. Чиновник чотири роки працював послом України в Туреччині, ще чотири — директором Департаменту консульської служби MЗC, також був заступником директора Договірно-правового департаменту MЗC та радником-посланником посольства України в Польщі. А до того Сибіга очолював відділ міжнародного права та законодавства в галузі зовнішньої політики Договірно-правового департаменту MЗC, а також був начальником відділу міжнародно-правового співробітництва.
Міністерство культури та інформаційної політики нарешті отримало постійного очільника, адже вже понад рік його роботою керував виконувач обов’язків міністра Ростислав Карандєєв. На посаду міністра призначений заступник голови Офісу президента Микола Точицький.
Він був учасником переговорів з Росією у Стамбулі та Біловезькій Пущі та членом делегації щодо перемовин про гарантії безпеки для України з боку іноземних держав.
У 2016−2021 роках дипломат представляв Україну при Євросоюзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії за сумісництвом. В цей же період він обіймав посаду посла України в Бельгії та Люксембурзі. А до того шість років чиновник присвятив роботі постійного представника України при Раді Європи.
В резюме Точицького значаться й такі посади, як керівник Головної служби з питань міжнародного співробітництва Секретаріату президента, генконсул в Сан-Франциско, начальник Управління консульської служби МЗС, директор Кабінету міністра закордонних справ, нагадує НВ.
Міняємо кумів на друзів: Омелян пояснив кадрові ротації в уряді і мету Банкової
Також Верховна Рада підтримала призначення на посаду віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, який з 2023 року обіймав посаду заступника керівника Офісу президента.
До цього чиновник два роки працював в Київській облдержадміністрації, і по року — на посаді першого заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень та директора Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міськради.
Кулеба також працював директором ТОВ Asper Естейт, радником гендиректора КП Плесо, помічником депутата Київської міськради, а також мав мандат депутата Ржищівської міськради.
Віталій Коваль, звільнений сьогодні з посади голови Фонду державного майна України, очолив міністерство аграрної політики. Своєю політичною діяльністю він переважно займався у Рівненській області, пише НВ. З 2019 року чиновник очолював Рівненську облдержадміністрацію, а з початку повномасштабного вторгнення Росії – Рівненську обласну військову адміністрацію.
У 2020 році Коваль був кандидатом у мери Рівного від Слуги народу, проте посів третє місце. Того ж року його обрали депутатом Рівненської міської ради.
Сьогодні Рада погодила призначення Матвія Бідного міністром молоді та спорту — до цього він був виконувачем обов’язків.
Як повідомила народна депутатка Ірина Геращенко, нардепи з фракції “Голос” зауважили, що найближчі родичі нового міністра мають російські паспроти і бізнес з країною- агресором.
“Марʼяна (депутатка Безугла – ред), так розумію, пішла до міністра це зʼясовувати. Й голосувала за”, – написала Геращенко в Telegram, опублікувавши фото з зали засідань.
У 2016 році працював помічником-консультантом неназваного народного депутата України. За даними “Чесно”, у 2006-2007 роках був помічником тодішнього народного депутата Андрія Портнова.
За даними ЗМІ, друга дружина Бідного — Вікторія Дашутіна — є донькою ексдепутата від “Партії регіонів” Григорія Дашутіна, якому оголосили підозру в посібництві РФ. Матвій Бідний казав, що не мав із тестем близьких відносин і “кожен має відповідати за свої вчинки”.
Також сьогодні парламент призначив міністеркою у справах ветеранів Наталію Калмикову, яка раніше обіймала посаду заступниці міністра оборони з питань соціального розвитку.
Калмикова має медичну освіту, закінчивши Вінницький національний медичний університет, а також має ступінь магістра публічного управління та адміністрування з Вінницької академії безперервної освіти. Вона навчалася за програмою MBA у бізнес-школі MIM-Kyiv і завершила програму Fulbright у США.
Протягом своєї кар’єри Калмикова працювала лікарем, консультантом, менеджером благодійної організації «Повернись живим», а також була виконавчою директоркою Українського ветеранського фонду до вересня 2023 року.
До слова, раніше 5 вересня народна депутатка від “Європейської Солідарності” зазначила, що уряд є недієздатним і неповноважним й не може прийняти жодного рішення до призначень нових міністрів.
“ЄС” не голосувала за відставки міністрів уряду Зеленського/ Шмигаля. Ми їх не призначали і не беремо участі в кадровій політиці цієї влади”, – наголосила депутатка.
Нагадаємо, 2 вересня президент Володимир Зеленський звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента. Також віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вирішила піти у відставку.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зміни в уряді: що відомо про призначених 5 вересня міністрів appeared first on Прямий.
Схожі новини
У цьому році в Україні запрацюють аеропорти
Суд відправив генерала Галушкіна під варту без права внесення застави
Повітряні сили збили дві ракети та 46 “шахедів”, є пошкодження