Зустріч спецпредставника США Стіва Віткоффа та кремлівського диктатора Володимира Путіна засвідчила, що наразі пріоритетом у переговорах є економічні питання, а оскільки невдовзі виповнюється сто днів президентства Дональда Трампа, то американський лідер намагається продемонструвати хоч якісь результати.
Таку думку в етері “Прямого” висловив Володимир Єльченко, український дипломат, постійний представник України при ООН (2012-2019).
“Тут може бути два варіанти. Перший – це те, що ні про що не домовились. Це часто було в дипломатичній практиці, коли немає жодних повідомлень про результати. Це означає, що нічого не було домовлено. Другий варіант – це те, що Віткофф і Путін говорили про що завгодно, тільки не про Україну. Я не думаю, що так було насправді, але там є певні бізнес-інтереси”, – зазначив Єльченко.
Ракетний удар по Сумах: навіщо Трамп розв’язав Путіну руки
При цьому він вважає, що американська сторона наразі перейшла на трек переговорів з росіянами про бізнес – “про гроші, про якісь там мінеральні копалини і щось інше”.
“Тому що про це, мабуть, легше говорити, бо там можна чогось добитися, на відміну від питання про війну в Україні, де нічого адміністрація Трампа поки що досягти не може. І жоден Віткофф нічого не поміняє, тому що позиція Путіна не змінюється, вона залишається категоричною. І на жодні умови, які ставить російській стороні Дональд Трамп, Путін не погоджується”, – пояснює дипломат.
Окрім того, Єльченко прокоментував заяви Трампа про те, російсько-українська війна – “це війна Байдена, а не моя“. Президент США при цьому назвав збройну агресію Росії проти України “пародією”, а Зеленського – “криворуким Байденом”.
“Мінеральна угода” зі США на межі зриву: як діяти Україні
“Трампу залишається буквально декілька днів до магічної дати – 100 днів нового президента США, коли все можна повертати на Байдена і звинувачувати його в чому завгодно. Але через 100 днів вже почнуть запитувати, а що власне Дональд Трамп зробив за ці перші сто днів. Байден давно на пенсії і взагалі не виходить в жодні ефіри. І вже на нього перекладати відповідальність більше не вийде. І тому я не виключаю, що це може бути відповзання, хоча я не думаю, що американський істеблішмент і американські засоби масової інформації дозволять Трампу це зробити”, – розмірковує український дипломат.
Тому, за його словами, наразі Україні варто дещо зачекати, адже все ще залишається сподівання на те, що Трамп буде більш рішучим у взаємовідносинах з РФ.
“Я думаю, все-таки маємо трошки почекати, не так довго залишилося до кінця цього місяця чи до початку травня. І так, я все-таки сподіваюся, що менше ніж раніше, я про це казав, але все-таки ще певна надія залишається на те, що Трамп знову стане тим рішучим Трампом, яким він обіцяв бути у відносинах з тією стороною конфлікту чи війни, в яка не піде на його умови. Україна всі умови, в принципі, виконала. Залишається ще не дуже зрозуміла угода про корисні копалини, але це абсолютно інший трек, і в принципі він не має жодного відношення до військових дій і до можливого припинення вогню”, – додав колишній постпред України при ООН Володимир Єльченко.
РФ навмисно била по цивільних у Сумах: чому така квола реакція США
Нагадаємо, 11 квітня спецпредставник американського президента Стів Віткофф та очільник Кремля Володимир Путін провели перемовини, які тривали близько 4,5 годин. Напередодні зустрічі Віткофф заявляв, що найшвидшим способом досягти припинення вогню в Україні було б підтримати вимоги РФ і передати під російський контроль чотири українські області.
Згодом спеціальний представник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф назвав переговори з очільником Кремля Володимиром Путіним минулого тижня “переконливими”, сказавши, що вони обговорювали кроки, які могли б покласти край війні в Україні та, можливо, призвести до можливостей для бізнесу. “Ключ до загальної угоди обертається навколо “п’яти територій”, – сказав Віткофф, не надавши більше деталей.
Раніше американський президент Дональд Трамп заявляв, що для мирного врегулювання Росії необхідно “рухатися”. За його словами, ця війна не мала відбутися й ніколи відбулася б, якби він був президентом.
Натомість росіяни намагатимуться до початку мирних переговорів вийти на адмінкордони Донецької області та взяти під контроль ключові промислові міста, які залишаються під контролем ЗСУ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зміна пріоритетів: Путін та Віткофф домовились, але не про Україну appeared first on Прямий.
Схожі новини
РФ прагне залучити військових КНДР до бойових дій на окупованих територіях
У Словаччині частина громадян бажає перемоги РФ у війні проти України
Тиск, драма і надія: анонс та прогноз матчу Ліги чемпіонів “Реал” – “Арсенал”