fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Зловили на плагіаті: заступник міністра освіти використовував дисертації з РФ

У шести наукових статтях авторства та співавторства заступника міністра освіти та науки Андрія Вітренка виявили плагіат.
Про це повідомили на сайті “Помилки та фальсифікації в наукових працях”.
Активісти громадської ініціативи “Дисергейт” виявили, що у 2020 році в індійському журналі International Journal of Management вийшла англомовна стаття українських економістів, включно з Андрієм Вітренком. Як з’ясувалось, для її написання автори використали російський посібник з теорії управління, який вийшов друком у 2009 році. Попри це, імені автора посібника науковці не вказали в списку використаної літератури, а замінили фальшивим посиланням на іншу роботу.
Крім того, під час написання статті для індійського журналу International Journal of Advanced Research in Engineering and Technology Андрій Вітренко разом з іншими колегами послуговувався англійським перекладом дисертації російської науковиці Тетяни Цуканової.
Українські науковці практично скопіювали низку схем, таблицю та частину тексту з дисертації росіянки. Окрім цього, автори сфальсифікували дані, коли вказали чужі результати щодо бізнесу в Росії як дані про бізнес в Україні.
У 2016 році Андрій Вітренко сам написав статтю, яку опублікували в румунському журналі Studia Securitatis. Стаття українця має значні збіги з російською дисертацією докторки наук Тамари Софіної.
“Андрій Вітренко якось роздобув собі текст цієї дисертації й добросовісно переклав звідти величезний шматок – підряд абзац за абзацом, абзац за абзацом – за допомогою вже згаданої нами програми “Clumsy Translator” – йдеться у матеріалі.
Активісти припустили, що під час копіювання чужої роботи освітянин, імовірно, випадково не замінив Росію на Україну.
Втім випадки плагіату активістам вдалося виявити не лише в іноземних статтях авторства чи співавторства заступника міністра освіти і науки, а й в статтях українською. Так, у статті для “Вісника Київського національного університету імені Тараса Шевченка” Вітренко використав частину тексту з дисертації росіянки Людмили Смірнової, про яку не згадав. Натомість він вирішив послатися на дев’ять англомовних джерел.
“А взагалі цікаво виглядає стаття доцента Вітренка 2012 року про “сучасну рекламу”, де в списку літератури – 9 джерел, що вийшли друком у 1975, 1980, 1964, 1980, 1988, 1984, 1977, 1973 та 1964 роках. І цікаво, і смішно” – зауважили в “Дисергейті”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зловили на плагіаті: заступник міністра освіти використовував дисертації з РФ appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією