У середу, 8 листопада, Володимир Зеленський підписав указ “Про деякі заходи з підготовки до переговорного процесу зі вступу України до Європейського Союзу”.
Про це йдеться на сайті президента.
Очільник держави провів зустріч із послом Європейського Союзу в Україні Катаріною Матерновою та отримав від неї затверджений звіт Єврокомісії про прогрес України в межах пакета розширення у 2023 році. Зазначається, що це вперше Європейська комісія здійснила оцінку реформ в Україні як у країні-кандидаті.
Зеленський наголосив, що наша країна починає підготовку до переговорного процесу з ЄС.
“З метою забезпечення якнайшвидшого виконання решти рекомендацій Єврокомісії задля ухвалення позитивного рішення лідерами ЄС у грудні 2023 року сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав Указ “Про деякі заходи з підготовки до переговорного процесу зі вступу України до Європейського Союзу”, – йдеться в повідомленні.
Відповідно до указу, Кабінет Міністрів України має ініціювати проведення консультацій із Європейською комісією щодо визначення організаційних аспектів переговорного процесу, забезпечити підготовку та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про затвердження нової Національної програми адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (acquis ЄС) з урахуванням результатів офіційної оцінки ЄС.
Єврокомісія рекомендує розпочати переговори щодо вступу України в ЄС
“Хочу наголосити, що ми маємо спільні цінності з усіма європейцями, європейськими країнами. За них ми й боремося. І цей висновок Єврокомісії є одним із дуже важливих етапів нашої майбутньої перемоги. Ми вдячні всім лідерам, які підтримують нас. Віримо, що ми продовжимо цей успіх у грудні”, – сказав президент.
Нагадаємо, 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні й Молдові. 1 липня у відеовиступі перед українським парламентом голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала кроки, які Україна має здійснити для успішної євроінтеграції.
Як відомо, завдяки спільній позиції президента України Володимира Зеленського та лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка, які працювали з міжнародними партнерами щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС, Києву вдалося отримати консолідовану підтримку Заходу.
Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 року, а Грузія і Молдова зробили такий крок 3 березня 2022 року. Єврокомісія оприлюднила свою офіційну думку щодо заявки всіх трьох країн 17 червня 2022 року.
Слід зауважити, що отримання статусу кандидата – один із обов’язкових етапів для країни, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу.
Схожі новини
Будуємо захист, укріплюємо кожен напрямок, але пріоритет — фронт
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка