Президент України Володимир Зеленський 3 червня провів ключову військову нараду, за підсумками якої були ухвалені важливі кадрові рішення у керівництві Збройних Сил. Ротації покликані посилити бойове управління, системну модернізацію та масштабувати успішний досвід найкращих підрозділів по всій армії.
Про це він розповів у вечірньому зверненні.
Генерал-майор Михайло Драпатий після розмови з Президентом Драпатий залишається у Збройних Силах, але переходить на нову посаду. Відтепер він – командувач Об’єднаних сил ЗСУ. Його завданням стане повна концентрація на бойових операціях, без залучення до адміністративно-організаційних питань.
“Отримав від президента завдання. Я залишаюсь у строю. На передовій. Там, де маю бути. Там, де можу найбільше”, – підсумував Драпатий.
Олег Апостол призначений новим командувачем Десантно-штурмових військ (ДШВ). Його місія – посилення наступального потенціалу ДШВ та впровадження передових практик у підрозділах.
Роберт “Мадяр” Бровді очолив новостворені Сили безпілотних систем ЗСУ – підрозділ, який відповідатиме за розвиток, впровадження і бойове використання дронів. Це один із ключових напрямів сучасної війни.
“Його досвід роботи з однією з найкращих бригад має бути масштабований на все командування”, – сказав міністр оборони Рустем Умєров.
Вадим Сухаревський призначений заступником командувача оперативного командування “Схід”. Його першочергове завдання – модернізація системи управління та бойової ефективності у цьому оперативному напрямку.
“Водночас на цьому етапі наші бачення щодо подальшого розвитку СБС розходяться з керівництвом. Вважаю чесним і професійним рішенням у цій ситуації завершити свою каденцію на посаді командувача СБС. Залишаю посаду з глибокою вірою в кожного, хто продовжує нести цю ідею далі”, — розповів Сухаревський.
Ігор Скибюк став заступником начальника Генерального штабу ЗСУ. Очікується, що він буде активно залучений до стратегічного планування та реформи оборонного управління.
“Успішний досвід найкращих бригад має бути масштабований в усій армії. Саме це завдання стоїть перед новими командирами”, — підсумував Зеленський у своєму зверненні.
Додамо, що разом з новими призначеннями Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Олександра Білоуса з посади заступника командувача Національної гвардії України
Що відомо про призначених військових командирів?
Михайло Драпатий – командувач Об’єднаних сил ЗСУ
Михайло Васильович Драпатий народився 21 листопада 1982 року в Кам’янці-Подільському на Хмельниччині. Після закінчення середньої школи став курсантом Харківського інституту танкових військ ім. Верховної Ради України, який завершив у 2004 році зі званням лейтенанта.
Службу розпочав у 72-й окремій механізованій бригаді. З початком російської агресії у 2014 році майор Драпатий командував 2-м механізованим батальйоном цієї ж бригади. У цей час він також навчався в Національному університеті оборони, згодом перевівшись на заочну форму та повернувшись до зони АТО як начальник штабу 30-ї окремої механізованої бригади.
У серпні 2016 року Драпатого призначили командиром 58-ї окремої мотопіхотної бригади, яка діяла в районі Авдіївки та Ясинуватського району. Під його керівництвом підрозділи брали участь у рейді вздовж кордону з Росією, утримували Савур-Могилу та здійснили успішний прорив через “Ізваринський котел”.
У квітні 2019 року йому достроково присвоїли звання полковника. До січня 2024 року очолював оперативне угруповання “Херсон” і був одним з командирів, які керували звільненням правобережжя Херсонської області у 2022 році.
У травні 2024 року як бригадний генерал був призначений командувачем ОТУВ “Харків”, де успішно організував оборону та зірвав наступальну операцію російських сил. У листопаді 2024 року став командувачем Сухопутних військ ЗСУ.
Олег Апостол – командувач Десантно-штурмових військ
Олег Орестович Апостол народився 17 квітня 1987 року в Івано-Франківську. Закінчив Національну академію сухопутних військ імені П. Сагайдачного у Львові у 2008 році. Має звання бригадного генерала (2025) та є Героєм України (2024).
З 2014 року брав участь в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил. Відзначався проведенням штурмових дій укріпрайонів російських окупантів, неодноразово викликав вогонь на себе для ураження вогневих позицій ворога. Командував десантно-штурмовим батальйоном 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, а з листопада 2022 року очолював 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду.
Після початку повномасштабного вторгнення оборонив і звільняв населені пункти Миколаївської області. Завдяки його професіоналізму було знищено та захоплено значну кількість ворожої техніки. З кінця 2022 року підрозділи під його керівництвом успішно діяли в Донецькій, Харківській та Луганській областях.
У 2024 році, воюючи на Куп’янському напрямку, отримав орден “Золота Зірка”. Брав участь у наступальних діях на Курщині. З листопада 2024 року обіймав посаду заступника головнокомандувача ЗСУ.
Роберт “Мадяр” Бровді – командувач Сил безпілотних систем ЗСУ
Роберт Йосипович Бровді народився 9 серпня 1975 року в Ужгороді. У 1997 році здобув вищу освіту в Ужгородському національному університеті за спеціальністю “Економіка підприємства”.
До війни займався підприємницькою діяльністю: працював у сферах роздрібної торгівлі, нерухомості та будівництва, входив до кола провідних девелоперів Ужгорода. Серед його бізнес-проєктів – компанії “Маркет-БК”, “Імперія фуд” та “Скотч енд сода Україна”. Обіймав посади генерального директора Аграрної біржі України та заступника голови правління “Державної продовольчо-зернової корпорації України”. Був депутатом Закарпатської обласної ради 6-го скликання до 2015 року.
7 лютого 2022 року приєднався до Оболонської територіальної оборони як командир взводу. З 24 лютого служив у складі 206 окремого батальйону ТрО, брав участь в евакуації з Ірпеня, Бучі та Бородянки. У травні-червні 2022 року заснував окремий підрозділ аеророзвідки “Птахи Мадяра”.
З грудня 2022 року офіційно зареєстрований як волонтер, займається збором коштів для дооснащення підрозділів ЗСУ. Брав участь в обороні Соледара та боях біля Первомайського, Авдіївки, Старомихайлівки та Мар’їнки. Одружений, має двох синів.
Вадим Сухаревський – заступник командувача оперативного командування “Схід”
Вадим Олегович Сухаревський народився 6 жовтня 1984 року в Береговому на Закарпатті. Навчався в Мукачівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, згодом здобув освіту у Львівському інституті Сухопутних військ за спеціальністю “Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів” (2009). Продовжив навчання в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.
Після ліцею проходив строкову службу у 92-му окремому аеромобільному полку. У 2004 році брав участь у миротворчій місії в Іраку в складі 6-ї окремої механізованої бригади. У 2011 році призначений командиром аеромобільної роти 80-го окремого аеромобільного полку.
З 2014 року бере участь у війні з Росією, зокрема 13 квітня 2014 року взяв участь у першому бою на Донбасі поблизу Семенівки. У 2016 році очолив 1-й лінійний батальйон 36-ї окремої бригади морської піхоти, у 2021-му став начальником штабу 35-ї окремої бригади морської піхоти.
У лютому 2022 року призначений командиром 59-ї окремої мотопіхотної бригади, очолив наступ між Миколаєвом і Херсоном. Підрозділи під його командуванням стали одними з перших, хто увійшов на територію Херсонської області. З червня 2024 року до призначення на нову посаду командував Силами безпілотних систем ЗСУ. Має звання полковника та є Героєм України (2022). Одружений, має сина та дочку.
Ігор Скибюк – заступник начальника Генерального штабу ЗСУ
Ігор Анатолійович Скибюк народився 10 жовтня 1976 року в Конотопі Сумської області. Здобував військову освіту в Одеському інституті Сухопутних військ та Національному університеті оборони України.
У 1998 році став командиром взводу в складі 80-ї окремої десантно-штурмової бригади у Львові. З 2014 року брав участь у бойових діях у зоні АТО. У 2016 році очолював український підрозділ під час міжнародних навчань “Кленова арка-2016”.
У 2022 році був призначений командиром 80-ї ОДШбр, наступного року обійняв посаду начальника штабу – заступника командувача бригади.
Під час повномасштабного вторгнення 80-та бригада брала участь у контрнаступальних діях на території Харківської області. 14 жовтня 2022 року йому присвоїли звання Героя України. З лютого 2024 року до нового призначення командував Десантно-штурмовими військами ЗСУ.
Довідково: структурні підрозділи ЗСУ
Об’єднані сили ЗСУ – це інтегроване командування, яке координує дії різних родів військ та спеціальних підрозділів для виконання спільних операцій на театрі військових дій.
Десантно-штурмові війська – високомобільні елітні підрозділи, призначені для проведення повітряно-десантних операцій, штурмових дій та спеціальних завдань у тилу противника.
Сили безпілотних систем ЗСУ – новостворений підрозділ, відповідальний за розвиток, впровадження та бойове використання безпілотних літальних апаратів, що є одним із ключових напрямів сучасної війни.
Оперативне командування “Схід” – територіальне командування, яке координує військові дії на східному напрямку, включаючи Донецьку та Луганську області.
Генеральний штаб ЗСУ – вищий орган військового управління, який здійснює стратегічне планування, координацію дій всіх видів та родів військ, а також реформування оборонного управління України.
Раніше, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Михайло Драпатий після розмови з Президентом Володимиром Зеленським заявив, що залишається на своїй посаді.
Нагадаємо, у неділю, 1 червня, російські війська завдали ракетного удару по розташуванню одного з навчальних підрозділів Сухопутних військ ЗСУ. Внаслідок ворожої атаки є втрати серед українських військовослужбовців — загиблі та поранені.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зеленський оголосив масштабні кадрові зміни у ЗСУ: хто обійняв нові посади appeared first on Прямий.
Схожі новини
“Поєдинок за чемпіонство”: Трамп хоче провести у Білому домі бій UFC
Гегсет зупинив постачання зброї Україні всупереч відсутності загроз: що кажуть у Пентагоні
У Кремлі заявили про небажання припиняти війну проти України