Президент України Володимир Зеленський не розуміє причин наростання кризових тенденцій у різних сферах, адже нездатний правильно діагностувати проблему, а відтак і вжити заходів для їх розв’язання.
Про це йдеться у матеріалі аналітичного порталу “Європейський інститут“.
Експерти переконують, що нездатність вищого керівництва правильно діагностувати проблему та причини її виникнення – не залишає країні шансів на розвиток, доки її очолюватиме Володимир Зеленський.
Енергетична криза в Україні зумовлена неадекватними діями влади — Сюмар
“Наприклад, із відповідей журналістам на нещодавньому пресмарафоні стало зрозуміло, що президент вважає, що вирішенням енергетичної кризи в країні є кораблі, які везуть вугілля з інших країн. Хоча насправді проблема полягає в тому, що в Україні з кожним роком його президентства вугілля видобувається усе менше. А власні шахтарі місяцями залишаються без заробітної платні або звільняються”, – резюмують у “Європейському інституті”.
У виданні додали, що згідно з інформацією Держстату, навіть у жовтні 2021 року видобуток рядового вугілля на шахтах країни виявився на 0,25 млн т меншим, аніж був цього ж місяця торік.
“На скільки саме було видобуто менше саме енергетичного вугілля залишається таємницею, адже саме зараз із незрозумілих причин Держстат засекретив цю інформацію”, – додали експерти.
У “Європейському інституті” підкреслюють, що все це на тлі того, що гострий дефіцит вугілля на складах ТЕС був більш ніж очевидним. А в Росії була введена заборона на постачання енергетичного вугілля в Україну.
“Однак дані за 2020 рік свідчать, що видобуток саме енергетичного вугілля в Україні за один лише рік зменшився на 4,5 млн т у порівнянні з 2019-тим. Чи розуміє Володимир Зеленський скільки кораблів із вугіллям має припливти до України, щоб компенсувати багатомільйонні втрати внутрішнього видобутку?”, – наголошують аналітики.
Між віяловими й плановими відключеннями: у що Україні стане “президентське” вугілля
Вони наголошують, що зростаючі обсяги імпорту вугілля не лише роблять країну вразливою через нестабільність такого постачання, але й змушують платити значно вищу ціну як виробників електроенергії, так і споживачів.
“У Зеленського критикували формульне визначення цін на українське вугілля, яке існувало до 2019 року. Але той підхід забезпечував країну достатніми обсягами вугілля внутрішнього видобутку”, – підкреслили експерти.
“Імпортувалися лише ті марки, які не можливо було видобувати на підконтрольній території. Шахтарі мали заробітну платню, країна власне вугілля та відсутність проблем із його накопиченням на складах. Натомість з часу обрання президентом Володимира Зеленського усе змінилося”, – йдеться у матеріалі “Європейського інституту”.
Як заявив співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов, РНБО має негайно провести засідання щодо енергетичної кризи – вугілля на складах у п’ять разів менше ніж треба, а з 88 енергоблоків ТЕС 55 не працюють.
Водночас міністр інфраструктури України 2016-2019 років Володимир Омелян заявив, що за два роки президентства Володимира Зеленського Україна опинилася на межі енергетичного колапсу. Чинна влада фактично знищила всі здобутки попередників щодо стабілізації енергетичної системи.
Чинна влада не вважає гібридну війну та енергетичну загрозу з боку Росії однією з головних проблем – адвокат
Нагадаємо, Білорусь відновила експорт електроенергії в Україну. З 6 листопада електроенергія почала надходити в українську енергосистему.
Раніше Білорусь у рамках договору про надання аварійної допомоги розпочала постачання електроенергії в Україну.
До того ж в Україні наразі майже у четверо менше запасів вугілля, аніж має бути за графіком Міністерства енергетики.
Нагадаємо, до кінця нинішнього опалювального сезону Кабінет Міністрів України заборонив відключати подачу газу теплопостачальним компаніям та об’єктам соціальної інфраструктури.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зеленський не може вийти з енергетичної кризи, адже не розуміє її причин – дослідження appeared first on Прямий.
Схожі новини
Начальник штабу нараховував виплати військовим, які не виконували бойових завдань: йому оголосили підозру
Єврокомісія готується ввести санкції проти Росії, оминаючи право вето Угорщини та Словаччини
Рішення РНБО про заборону діалогу з Путіним залишається чинним – Сибіга