fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Зеленський: Ми теж не хочемо, щоб Шольц просто приїхав сфотографуватися. Йому потрібно ухвалити рішення, з ким він

Напередодні ймовірного візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва президент України Володимир Зеленський заявив у інтерв’ю ZDF, що очікує від німецького уряду висловлення однозначної підтримки як у голосуванні Європейської ради щодо надання кандидатського статусу в ЄС, так і надання військової допомоги у протистоянні з Росією.

За його словами, певний скептицизм у відносинах між керівництвом Німеччини та Україною з’явився до повномасштабного вторгнення і Шольц не несе за нього особистої відповідальності. Але зараз його важливо подолати на тлі обговорення можливого членства України в ЄС і НАТО.

“Нам потрібно, щоб канцлер Шольц запевнив нас, що Німеччина підтримає Україну. Він та його уряд мають ухвалити рішення: не можна намагатися балансувати між Україною та відносинами з Росією, ви повинні самі обрати, де розставити пріоритети”, – вважає Зеленський.

Журналісти ZDF нагадали, що напередодні, коментуючи ймовірний приїзд до Києва, Шольц заявив, що не хоче, щоб це була просто фотосесія.

“Ми теж не хочемо, щоб він просто приїхав сфотографуватися. Мабуть, він має на увазі, що ми сподіваємося на військову підтримку України з боку Німеччини. Я думаю, він має на увазі це. Крім того, я розраховую, що він особисто підтримає нас і що він особисто впевнений, що Україна може вступити до ЄС і статус кандидата буде надано Україні вже в червні”, – відповів президент.

За його словами, він чекає від Шольца “прояву впевненості”. Не менш важливими залишаються питання санкцій щодо РФ і “всі питання безпеки, у яких Німеччина добре розуміється”.

“Думаю, німецький народ розуміє, у якій складній ситуації зараз його керівництво, тому що є багато різних викликів. Я можу це зрозуміти. Проте я сподіваюся на підтримку”, – наголосив він.

Поділитися цією публікацією