fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Зеленський має чесно звернутись до населення щодо загрози вторгнення РФ — ексміністр економіки

На тлі повідомлень від західних партнерів щодо загрози військового вторгнення Російської Федерації, президент України Володимир Зеленьсккий мав би офіційно звернутися до громадян щодо можливої ескалації конфлікту.

Про це йдеться у колонці ексміністр економіки та торгівлі Павла Шеремети, опублікованій на порталі НВ.

Колишній урядовець зауважив, що згідно з даними Financial Times, агресор переважає нас у 3,5 раза за чисельністю збройних сил, у 15,5 раза за кількістю військових літаків, у 16 разів по гелікоптерах, майже у п’ять разів — за кількістю танків, у 2,5 раза — БМП, у 3,7 раза — важких гармат і майже у 14 разів — у військових катерах, не згадуючи вже про авіаносець і 70 підводних човнів, яких у нас немає.

Росія стягнула до кордону України 70% від необхідних для вторгнення військ – NYT

Загальні військові витрати перевищують наші у 13,5 разу при тому, що різниця з огляду населення становить лише 3,5 раза.

“Нашого східного сусіда не без підстав називають “бензоколонкою, що називає себе країною”. Однак нам не варто применшувати його економічну потугу”,  – переконує Шеремета.
Він зазначив, що ВВП Росії уже перевищує рівень до пандемії та вищий за ВВП України у 8,5 раза. За даними МВФ, це єдина велика економіка, що збалансувала свій бюджет на 2022 рік із прогнозованим профіцитом у 2023 і 2024 роках.

“Суверенний фонд агресора перевищує наш річний ВВП. Міжнародні резерви становлять $ 630 млрд, що у 20 разів більше, ніж в Україні. Суверенний борг — дуже низький, тому агресор може витримати потенційні санкції без істотного фіскального болю”, –  пояснив колишній міністр економіки.
Водночас він запевнив, що ситуація не безнадійна. Шеремета пригадав, як Фінляндія, Ізраїль, Південна Корея, Сінгапур, не тільки протистояли гігантським сусідам, зокрема економічно і навіть  у воєнному плані, та перемагали в цьому протистоянні.

У МЗС визнали, що Росія стягує війська до кордонів України

“Які уроки ми можемо винести з їхнього досвіду? Перш за все потрібно чесно визнати, що нинішня ситуація на східних кордонах викликає обґрунтовану тривогу. Географію не обирають. Нам потрібно звикнути, що ця тривога з нами надовго. Власне, знаючи нашого східного сусіда, мабуть, назавжди”, – заявив ексміністр економіки.

Він додав, що інколи тривога буває навіть корисною Зокрема, вона допомагає розпізнати, що не працює, і швидше розв’язувати ці проблеми.

Наприклад, наші підприємці справедливо скаржаться не лише на дефіцит економічної свободи, конкуренції та захисту прав власності, а й на те, що така популярна у нинішній Верховній Раді “фіскалізація” ще більше звужує свободу підприємництва у єдиній невільній економіці Європи. Це в той час, коли наші сусіди масивно зменшують споживчі податки.

Поділитися цією публікацією