На тлі повідомлень від західних партнерів щодо загрози військового вторгнення Російської Федерації, президент України Володимир Зеленьсккий мав би офіційно звернутися до громадян щодо можливої ескалації конфлікту.
Про це йдеться у колонці ексміністр економіки та торгівлі Павла Шеремети, опублікованій на порталі НВ.
Колишній урядовець зауважив, що згідно з даними Financial Times, агресор переважає нас у 3,5 раза за чисельністю збройних сил, у 15,5 раза за кількістю військових літаків, у 16 разів по гелікоптерах, майже у п’ять разів — за кількістю танків, у 2,5 раза — БМП, у 3,7 раза — важких гармат і майже у 14 разів — у військових катерах, не згадуючи вже про авіаносець і 70 підводних човнів, яких у нас немає.
Росія стягнула до кордону України 70% від необхідних для вторгнення військ – NYT
Загальні військові витрати перевищують наші у 13,5 разу при тому, що різниця з огляду населення становить лише 3,5 раза.
“Нашого східного сусіда не без підстав називають “бензоколонкою, що називає себе країною”. Однак нам не варто применшувати його економічну потугу”, – переконує Шеремета.
Він зазначив, що ВВП Росії уже перевищує рівень до пандемії та вищий за ВВП України у 8,5 раза. За даними МВФ, це єдина велика економіка, що збалансувала свій бюджет на 2022 рік із прогнозованим профіцитом у 2023 і 2024 роках.
“Суверенний фонд агресора перевищує наш річний ВВП. Міжнародні резерви становлять $ 630 млрд, що у 20 разів більше, ніж в Україні. Суверенний борг — дуже низький, тому агресор може витримати потенційні санкції без істотного фіскального болю”, – пояснив колишній міністр економіки.
Водночас він запевнив, що ситуація не безнадійна. Шеремета пригадав, як Фінляндія, Ізраїль, Південна Корея, Сінгапур, не тільки протистояли гігантським сусідам, зокрема економічно і навіть у воєнному плані, та перемагали в цьому протистоянні.
У МЗС визнали, що Росія стягує війська до кордонів України
“Які уроки ми можемо винести з їхнього досвіду? Перш за все потрібно чесно визнати, що нинішня ситуація на східних кордонах викликає обґрунтовану тривогу. Географію не обирають. Нам потрібно звикнути, що ця тривога з нами надовго. Власне, знаючи нашого східного сусіда, мабуть, назавжди”, – заявив ексміністр економіки.
Він додав, що інколи тривога буває навіть корисною Зокрема, вона допомагає розпізнати, що не працює, і швидше розв’язувати ці проблеми.
Наприклад, наші підприємці справедливо скаржаться не лише на дефіцит економічної свободи, конкуренції та захисту прав власності, а й на те, що така популярна у нинішній Верховній Раді “фіскалізація” ще більше звужує свободу підприємництва у єдиній невільній економіці Європи. Це в той час, коли наші сусіди масивно зменшують споживчі податки.
Схожі новини
Як суттєво збільшити розмір своєї майбутньої пенсії
Трамп готується до посилення санкцій проти рф для примусу до миру, – Bloomberg.
Путін намагається заспокоїти африканських союзників після падіння режиму Асада