У ситуації з колишнім заступником мінстра внутрішніх справ Олександром Гогілашвілі, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повівся у кращих традиціях “зеленого” антикризового піару. За такої стратегії чиновники вдають, що нічого не відбулося та сподіваються що все саме розсмокчеться, а потім намагаються виправдати з порушенням існуючих процедур.
“Європейський інститут” пише, що саме таке враження складається від відповіді прем’єра депутатці фракції “Європейська Солідарність” Софії Федині на годині запитань до уряду.
“Стосовно ситуацію із заступником міністра внутрішніх справ – ви знаєте, він був звільнений за власним бажанням. Стосовно знаходження групи людей на цьому блокпості – фактично в машинах їхали співробітники, які їхали для відповідних дій на цій території. Стосовно більшої інформації – дайте, будь ласка, депутатський запит, якщо це негрифована інформація стосовно групи осіб”, – сказав тоді голова уряду.
На думку “Європейського інституту”, у такій багатошаровій з погляду закладених смислів, відповіді міститься кілька посилів:
По-перше, у розумінні Шмигаля, це не протиправний вчинок посадової особи, який підлягав би засудженню хоча б з етичної точки зору, а “ситуація”. Мовляв, так склалося. А й справді – якби патрульні на блок-посту належним чином не виконували свої роботи, або злякалися погроз чиновника, то нічого б не випливло, кар’єра Гогілашвілі продовжувалася б у такому ж дусі далі.
По-друге, ця ситуація розвивалася за принципом “Немає людини – немає проблеми”. Саме цією фразою, яку приписують Йосифу Сталіну, передається наступний посил. Мовляв, А що вам треба, він же звільнився за власним бажанням.
До того, це є прекрасним способом уникнути відповідальності. І надзвичайно дієвий, як доводить досвід останніх років. Саме у такий спосіб вдалося уникнули відповідальності, скажімо, за зрив оборонного замовлення та борги перед військовими, міністр оборони Таран. Таким же чином за цю ж сферу уникнув відповідальності міністр з питань стратегічних галузей промисловості та віце-прем’єр Олег Уруський. Не бажаючи відповідати за провали в економіці, свою посаду сам залишив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко.
Водночас відомо, що приклад їм всім подав колишній керівник Олександр Гогілашвілі Арсен Аваков, – який до цього пробув на своїй посаді, як він сам написав, 7 років, 4 місяці та 16 днів.
Але навіть міністр охорони здоров’я, на совісті якого тисячі смертей українців, навіть не сам покинувши свою посаду, все одно уникнув відповідальності. Адже нема людини на посаді – немає відповідальності. І проблем жодних немає, як вважає Шмигаль, услід за президентом України Володимиром Зеленським.
Зеленський своїм середньовічним підходом до влади руйнує державу – експерт
“Врешті, Шмигаль розкрив механізм подальшого відмазування від відповідальності чоловіка улюбленої секретарки Зеленського: удати, що Гогілашвілі виконував надсекретне завдання на тому блок-посту, а тому засекретити всю інформацію щодо того, з якого дива він їздив на броньованому авто з охороною та хамив патрульним. Адже це народні тільки депутати можуть не отримати інформації без відповідного допуску для державної таємниці. Для секретарки Зеленського таких формальностей не треба…”, – констатували у “Європейському інституті”.
Зазначимо, що непрофесіоналізм Монастирського призвів до відтоку кадрів із системи МВС та політизації структури.
Також, Сергій Фурса заявив, що замість пошуку професіональних кадрів влада обирає “своїх”, лояльних і просто близьких.
Тим часом Володимир В’ятрович заявив, що чинна влада перетворила Нацраду на “ручний” орган та просуває власні інтереси через лояльні канали.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Зеленський і його оточення весь час намагаються уникнути відповідальності та виправдати порушників- дослідження appeared first on Прямий.
Схожі новини
Ціни на продаж та оренду житла у Львові
Який % американців придбали мемкоїн TRUMP
Українці за рік викинули космічну суму на азартні ігри