Сьогодні в Україні відбулося помітне здорожчання на продовольчі продукти, зокрема соціальні, що можуть спровокувати настання не лише енергетичної, але й продовольчої кризи. Про це заявила віцепрезидентка НААН, академік Ануш Балян, інформує пресслужба Академії наук.
На думку науковця, виробникам через енергетичну кризу зростає необхідність підвищувати ціни, і дехто грає на спекулятивних опціях.
«Кілограм гречки вже здорожчав на 17,5%, рису — майже на 28%, манної крупи — на 17,3%. На 20-22% зросла вартість хліба. Сезон цукроваріння лише починається, а вартість цукру вже зросла на 27-30%. До 45-50 гривень за десяток зросла вартість яєць у магазинах, і це тільки проміжний показник. Але і цей стрибок не настільки разючий, як ціни на олію, яка здорожчала на 67%», — зазначила вона.
За словами Балян, групу вітчизняних харчових продуктів переважно вивозять за кордон, і це також зумовлює підвищення цін на внутрішньому ринку. Зокрема, Україна експортує близько 80 тис. т. меду, що становить понад 90% від його виробництва. Відтак вартість цього продукту для українців сягнула 400 грн за 1 л.
Ми, аграрії, турбуємосяя тим, щоб на тлі здорожчання електрики та газу прийдешня зима ще й не була голодною. Насамперед для українців, чиї доходи вже з’їдають ціни, що стрімко зростають»
резюмувала віцепрезидентка НААН.
Схожі новини
Україна обіцяє розпочати наступ наступного року
Щоб поповнити втрати, РФ перекине на війну в Україні 2400 військових з Далекого Сходу – розвідка
Норвегія передасть Україні 22 винищувачі F-16 – ЗМІ