За даними української розвідки, в РФ відбулись невдалі випробування ракет “Ярс” і “Булава” – носіїв ядерної зброї. Причому проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ стали прямим наслідком санкційної політики цивілізованого світу.
Про це інформує Головне управління розвідки Міноборони України.
Так, 1 листопада 2023 року Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ.
Запуск ракети “Ярс” із космодрому “Плєсєцк” (Архангельська обл.) по цілі на полігоні “Кура” (Камчатка) здійснив бойовий розрахунок 33-ї ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ.
За даними ГУР МО України, ракета “Ярс” збилась з курсу. Так само невдало 25 жовтня завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера “Борей” балістичної ракети РСМ-56 “Булава”, що вкотре засвідчило її ненадійність.
Росія продовжує виготовлення ракет для обстрілів України, однак не в змозі відновити свій арсенал – ГУР
“Серйозні проблеми Москва має також із важкою МБР РС-28 “Сармат” шахтного базування – це один з ключових проектів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил РФ”, – інформує українська розвідка.
Ракету “Сармат” у РФ створюють з 2009 року. Згідно з первинними планами Москви, її мали прийняти на озброєння ще 5 років тому, але дату постійно відтерміновували. Зрештою, “Сармат” прийняли на озброєння лише у вересні 2023-го – після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.
ГУР Міноборони зазначає, що у порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 “Воєвода” створена їй на заміну ракета “Сармат” позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони. Фактично “Сармат” – недопрацьована, недосконала, сира ракета.
Окрім того, українська розвідка повідомляє, що залишаються неподоланими складнощі держави-агресора і в її намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно опрацьовувати 1-2 літаки. Заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.
“Усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил держави-агресора РФ ― прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви за розв’язану нею війну проти України, а також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної Росії виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним”, – резюмували у відомстві.
Грузія розробила детальний план на випадок ядерної війни в регіоні: у спецслужбі повідомили подробиці
Тим часом США та КНР планують провести переговори щодо контролю над ядерним озброєнням. Переговори мають відбутися 6 листопада. Зазначається, що це буде перша подібна зустріч між представниками США та Китаю з часів президентства Барака Обами.
Така інформація з’явилася на тлі рішення Кремля про відкликання ратифікації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Як пишуть російські ЗМІ, президент РФ Володимир Путін підписав відповідний документ.
Перед цим Держдума Росії розпочала процедуру відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Це питання порушив президент Росії Володимир Путін 5 жовтня на виступі у міжнародному дискусійному клубі “Валдай”. За його словами, Росія практично завершила роботу над новою ядерною зброєю. Для її випробування достатньо відкликання зазначеної ратифікації..
Нагадаємо, наприкінці жовтня Росія провела тренування стратегічних ядерних сил під керівництвом Володимира Путіна, в якому брали участь всі три типи носіїв ядерної зброї – наземні, морські та авіаційні.
Слід зазначити, що нещодавно голова Російської православної церкви патріарх Кирил прирівняв розробку ядерної зброї до “божого промислу”. За його словами, зброя масового ураження, розроблена в Сарові, дозволила РФ залишитися вільною та незалежною країною, а сама зброя була створені нібито під “покровом преподобного Серафима Саровського”.
До слова, у Пентагоні попередили, що за останній рік Китай створив близько ста ядерних боєголовок, причому темпи нарощування запасів зброї масового ураження перевищують попередні прогнози США.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Збилися з курсу: в РФ відбулись невдалі запуски ядерних ракет “Ярс” і “Булава” – розвідка appeared first on Прямий.
Схожі новини
На ринку України вже доступні кавуни нового врожаю
Яка мінімальна пенсія світить українцям у 2026-му
На Хмельниччині змінять порядок оголошення повітряних тривог