У Державному бюро розслідувань офіційно підтвердили факт надходження заяви на генерала, яку подав Начальник штабу “Азов” Богдан Кротевич. Попередньо, мова йде про командувача об’єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля.
Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна“.
“Учора надійшла, слідчі взяли в роботу”, – сказали у відомстві.
У ДБР не уточнили стосовно кого подано заяву.
За даними джерел ЗМІ, йдеться про Юрія Содоля, якого в лютому 2024 року призначили командувачем об’єднаних сил ЗСУ.
До цього Содоль обіймав посаду командувача морської піхоти Військово-Морських сил ЗСУ.
Юрій Содоль народився 26 грудня 1970 року в Чугуєві Харківської області у родині військових. Освіту отримав у Маріуполі Донецької області, закінчивши школу в 1988 році. Тоді ж вступив до Сумського вищого артилерійського командного училища, де завершив навчання у 1992 році.
Успішно закінчив Національну академію оборони України у 2002 році, за спеціальністю бойове застосування та управління діями підрозділів Сухопутних військ.
У 2003 році розпочав службу в Десантних військах ЗСУ. А у 2007 році був призначений командиром 25-ї окремої повітряно-десантної бригади.
З 2014 року є учасником російсько-української війни. У 2015 році Содоля призначили першим заступником командувача Десантно-штурмових військ, а з березня 2018 року він обіймав посаду командувача Морської піхоти ВМС.
У лютому 2022 року його було нагороджено званням Героя України за активну участь у боях під Волновахою Донецької області. Він організував успішний контрнаступ та вивів людей з-під атаки. Брав також участь в обороні Маріуполя. У 2023 році Содоль очолював оперативно-тактичне угруповання у Донецьку на Вугледарському напрямку.
Варто додати, що після призначення Содоля громадськість розкритикувала таке рішення. Велика кількість політиків та громадських діячів виступила проти такого призначення та звинувачували генерала у “нехтуванні життями солдатів”.
Він також “відзначився” скандальним виступом у Верховній Раді, під час якого він розповів про тримання деяких позицій трьома бійцями та численні втрати в особовому складі. У Мережі виступ прозвали найгіршою мобілізаційною кампанією.
“Противник перевищує нас у 7-10 разів, у нас брак особового складу. У деяких відділеннях у нас залишилося по два, в деяких по три-чотири людини, тоді як за статутами їх мало бути 8-10. За тактичними нормативами, це відділення має гарантовано обороняти 100 метрів фронту. Якщо є двоє, вони можуть обороняти 20 метрів фронту. Виникає питання, кому обороняти ще 80 метрів фронту”, – сказав тоді він.
Раніше, начальник штабу бригади Нацгвардії “Азов” Богдан Кротевич звернувся у Держбюро розслідувань із закликом провести розслідування щодо одного з бойових генералів.
Він заявив, що йому байдуже, чи почнуть розслідування проти нього самого, але йому не байдуже, “що судять комбатів та комбригів за втрату спостережного посту, але не судять генерала за втрату областей та десятків міст та втрату тисяч солдатів”.
“Ті умови, при яких зараз воюють бригади, я скажу так — це нереальний героїзм, в першу чергу солдат, командирів взводів, рот, батальйонів та бригад. І героїзм їх покладається в тому, що вони стримують ворога не завдяки, а всупереч”, — додав він.
За його словами, “доля допомагає сміливим”, а “деяким істотам” допомагає те, що більшість мовчать, бо розуміють наслідки “особистої вендети” проти них самих та їх підрозділів.
Нагадаємо, у квітні ДУК “Правий сектор” повідомляв, що найвище керівництво ЗСУ розпочало процес переведення всіх командирів та бійців Добровольчого Українського Корпусу “Правий сектор”, які формували 67-ту окрему механізовану бригаду і становлять її бойовий кістяк, до інших військових частин. У повідомленні зазначалося, що мотиви таких дій керівництва Збройних сил залишаються невідомими, і всі спроби зупинити цей процес та встановити причини не принесли результатів.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Заява Кротевича проти генерала: у ДБР заявили про початок розслідування appeared first on Прямий.
Схожі новини
У “Резерв+” може з’явитися функція автоматичного надання відстрочки: деталі
Робота з дому все більше набирає обертів серед українців
Як українцям правильно вибрати зарядну станцію