fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Затриманий на хабарі “слуга” Трубіцин” вирішував всі питання через Татарова — юрист ЦПК

Як відомо, 9 лютого Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на хабарі в 1,26 млн гривень депутата “Слуги народу” в Київській міській раді Владислава Трубіцина.Під час обрання запобіжного заходу у Вищому антикорупційному суді прозвучало багато цікавого.
Про це йдеться у колонці члена Автомайдану та юриста з Центру протидії корупції Вадима Валька у виданні “Українська правда“.
За версією слідства, хабар отримували в обмін на допомогу із розміщенням мобільних точок торгівлі (так званих “купав”) у семи районах Києва.

“Все решаем. Все устроим”: НАБУ оприлюднило оперативне відео у корупційній справі “слуги” Трубіцина

Всього підозру отримали шестеро осіб, які, за версією слідства, причетні до схеми:

Владислав Трубіцин – депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з промисловості та благоустрою, який нібито брав участь у визначенні точок для торгівлі, обіцяв сприяння у бізнесі тощо:
Аман Моламов – директор КП “Міський магазин”, який нібито надавав вказівки щодо організації та проведення тендерів щодо оренди точок торгівлі у Києві;
Олексій Непряхін – заступник директора КП “Міський магазин”, який нібито безпосередньо організовував відповідні торги і забезпечував відсутність на них конкуренції;
Дмитро Ковальчук – директор КП “Київська спадщина”, через якого нібито передавали першу частину хабаря у 130 тисяч грн;
Ілля Ліф – неофіційний помічник Трубіцина, через якого нібито здійснювалася передача другої частини неправомірної вигоди 1,26 млн грн:
Артем Белінський – офіційний помічник Трубіцина, який нібито налагоджував комунікації викривача Андрія Максименка з Іллею Ліфом, коли вони визначали загальні параметри всієї схеми.

За словами прокурора, схема функціонувала таким чином: Максименко підшукував підприємців, які бажали вести господарську діяльність сезонної торгівлі. Депутат Трубіцин зі спільниками забезпечував їх перемогу у тендерах без будь-якої конкуренції.
Офіційні платежі за розміщення точок – 50 тисяч грн на рік. Разом з тим підприємці додатково змушені будуть платити від 15 до 25 тисяч грн на рік за кожну точку.

Депутату “Слуги народу” Трубіцину, якого викрили на хабарі, повідомили про підозру

Передача першої суми хабаря в сумі 130 тис. грн і подальше підтвердження їх передачі Трубіцину і Моламову за сприяння у розміщенні “купави” по вул. Дегтярівська відбулася у грудні 2021 року. Пізніше відбувся конкурс на ще декілька локацій і загальна сума за усі 7 точок торгівлі становила 1,39 млн грн. 9 лютого 2022 року Максименко передав другий транш у розмірі 1,26 млн грн наближеній до депутата особі, Іллі Ліфу.
За даними слідства, розмови щодо схеми розпочалися задовго до першої передачі грошей. Так НАБУ фіксувало розмови фігурантів, зокрема на приховану камеру. На цих записах ймовірно депутат Трубіцин у спілкуванні із викривачем Максименком щодо політичної ситуації між київською владою та Офісом Президента підтверджував, що в цілому там “мир, дружба, жвачка, но качели есть”.
Реальна можливість реалізації схеми з’явилася лише у вересні за участі директора КП “Міський магазин” Амана Моламова та його заступника Олексія Непряхіна.
Вищий антикорупційний суд наразі узяв під варту п’ять підозрюваних, призначивши їм альтернативні застави:
– депутату Трубіцину – 14,88 млн грн;
– Ліфу – 2,48 млн грн.
– Моламову – 4,46 млн грн;
– Непряхіну –  744 тис. грн;
– Ковальчуку – 1,48 млн грн.

Попри задекларовані мільйони: “слуги” отримують компенсації з держбюджету за оренду житла

Щодо депутата Трубіцина прокурор просив заставу у понад 24 млн грн, що нібито становить близько половини офіційних статків депутата. Натомість нардеп заперечив наявність у себе таких статків.
За словами прокурора, у 2019-2021 роках Трубіцин отримав 7,5 млн грн доходів. Крім того, на кінець 2020 року у нього також було задекларовано 200 тис. доларів готівки та 48 біткоїнів, приблизною вартістю у понад 50 млн грн, які він придбав у 2017 році.
З майна у депутата: 1/3 квартири у Харкові, квартира у Києві майже за 2 млн грн, садовий будинок у Києві та земельна ділянка під ним, автомобіль MERCEDES-BENZ s600 2018 року випуску за 2,3 млн грн, а також 1560 книг 18-19 століття та два коштовні годинники Jaeger-lecoultre та Breguet.
Під час пояснень Трубіцин спершу хотів отримати дозвіл перейти на “русский язык”. Слідча суддя на це нагадала йому, що він діючий депутат, але загалом може продовжувати як йому зручно. Зрештою, пояснення депутат Трубіцин все ж вирішив надавати українською.
Депутат хвалився своїм “благодійництвом” та  боротьбою з розливайками та пунктами прийому вторсировини. Адвокат Трубіцина також сказав, що його підзахисний є меценатом і більшу частину готівки уже витратив. Залишилося у нього нібито лише 35 тисяч доларів і 6 тисяч євро, які були вилучені під час обшуку.
Трубіцин пояснював, що він ніяким чином не міг вимагати кошти за розміщення якихось точок торгівлі, бо це взагалі поза його повноваженнями. Згодом нардеп просив обрати йому легший запобіжний захід і клявся, що нікуди тікати не збирається

НАБУ затримало на хабарі у 558 тисяч гривень нардепа від “Слуги народу” Сергія Кузьміних — ЗМІ

Для більшої аргументації адвокат Трубіцина надав суду грамоти і подяки депутату, серед яких були, зокрема: подяка від шейха Амат Абу Алби (за особистий внесок у розвиток україно-арабських відносин); грамота від колективу “Студія ДІМФО” та від танцювального колективу “Денс Клуб Стиль”; подяка від школи № 210 з Оболоні (зокрема, за відповідальність та толерантність); подяка від благодійного фонду “Підтримка безпритульних тварин ім.Ірини”; подяка від президента Федерації найсильніших атлетів України і перетягування канату за допомогу організації чемпіонату світу з траку.
Проте найцікавіше розпочалося тоді, коли почали досліджувати матеріали справи, зокрема дані із телефонних прослуховувань та записів зустрічей. На записах прослуховування зафіксовано, як Трубіцин говорив із викривачем Максименком про механізм “співпраці”.
Трубіцин заявив, що він дійсно говорив із Максименком про це, але ніяких сум він там не називав, а навпаки говорив, що нічого не знає, можливо, обговорював “напівзаконну” схему суборенд точок торгівлі, виграних на тендері.
Адвокат також додав, що під “платиш нам оренду” нібито малося на увазі у бюджет міста, бо Трубіцин же є депутатом міської ради.
За версією слідства, Трубіцин також обіцяв сприяння у здійсненні підприємницької діяльності Максименку. Після виграшу в тендерах Максименко нібито хотів поставити точки торгівлі, але місця уже були чимось зайняті. На це Трубіцин сказав: “Мы их уберем, это вообще не проблема”.
Захист на це сказав, що Трубіцин просто бореться з нелегальними точками торгівлі як депутат і він розцінив це як усне звернення громадянина, який переміг в офіційному тендері.

Таємні статки депутатки Київради Кулеби та затримання на хабарі її колеги Трубіцина, – активіст про можливий зв’язок

Також у матеріалах є припущення неофіційного помічника депутата Іллі Ліфа про близькі зв’язки та стосунки підпорядкування між Трубіциним та заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. У червні 2021 року Ліф ще одного разу згадував Татарова, який кудись приїздив особисто.
Адвокат на це з посмішкою сказав, що то може йдеться й не про Татарова, а про якогось іншого Олега, наприклад, Олега Священного чи ще когось. А ця інформація ніяким чином не стосується до розгляду клопотання і йому незрозуміло, що вона доводить.
Пізніше Трубіцин прокоментував своє знайомство із Татаровим так: “Татарова я бачив два раза у житті на якихось заходах. Але прокурора це ім’я дуже цікавить, розумієте? Як і фракція Слуги народу в Київраді цікавить… Я вважаю, що це політична розправа проти мене та моїх колег”.
Проте на оприлюднених записах підозрюваний Ілля Ліф та викривач Максименко обговорювали зв’язки Трубіцина не тільки в Офісі Президента, а й у Київській міській раді.
Із опублікованих НАБУ записів також можна зробити висновок про масштаби усієї схеми.
Зокрема, у лютому 2021 року ймовірно депутат Трубіцин та викривач Максименко обговорюють окремі деталі, зокрема вартість відкриття таких точок.
Перший транш за точку на вул. Дегтярівській від викривача Максименка ймовірно отримував підозрюваний Дмитро Ковальчук.  Прокуратура вважає, що доручення передати кошти Ковальчуку зробив депутат Трубіцин, тому, що пізніше Ілля Ліф та викривач Максименко обговорювали цей момент.

Лобіст МАФів та людина Єрмака у Києві: що відомо про скандального “слугу народу” Трубіцина

Щодо самої передачі коштів першого траншу, яка фіксувалася на відео, то адвокат зазначив, що по відео не можна визначити, яка конкретно сума передавалася, жодної експертизи у справі немає, а кошти ці не знайшли.
На опублікованому НАБУ відео є розмова депутата Трубіцина та викривача вже після першої передачі коштів. Співрозмовники обговорюють проблему щодо відсутності контактів в НАБУ. Ще одним із підозрюваних у справі є помічник депутата Трубіцина Белінський. Цікаво, що на запитання слідчої судді про те, чи Белінський дійсно є помічником Трубіцина, депутат відповів: “Офіційно так, це мій помічник. Але він не виконує обов’язків, а, скажемо так, має удостовірєніє”.
За версією прокуратури, у переписках і розмовах фігуранти позначали Трубіцина як “Лідер”.
Наприклад, вже згаданий помічник депутата Белінський писав: “Лидер сказал – 20 ему, а все, что вы там сверху приклеите – то ваше”; “Мы с Лидером обсудили по поводу финансов, мы не берем наперед, мы беремо помесячно”; “Нам надо тысячу отдать Лидеру, остальное наше”.
Пізніше у розмові помічник депутата Белінського обговорює не тільки офіційні платежі, а й додаткові “по 20 тисяч з точки”: “Я бы хотел по 20 тысяч с точки на нас всех”.
Цікавою також є фігура підозрюваного директора комунального підприємства “Міський магазин” Амана Моламова. Зокрема, на записах є розмови ймовірно Моламова про інші випадки нібито неправомірної вигоди. Заступник Моламова, Олексій Непряхін, нібито займався технічними питаннями та підбором локацій для розміщення точок торгівлі.

Ситуація з корупцією в Україні погіршується – дослідження Індексу сприйняття корупції

Наприкінці засідання підозрюваний депутат Трубіцин підсумував: “Ваша честь, можливо, дійсно якісь розговори були поряд зі мною, як їх там прописали вони, але я стовідсотково не мав ніколи в житті, працюючи на посаді депутата, особисто якоїсь вигоди. Ніколи такого не було і не буде. І це розплата мені за ту мою позицію.
Нагадаємо, що 9 лютого, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали депутата Київради Владистав Трубіцина, який разом зі своїм помічником, директором та двома заступниками київських комунальних підприємств організували схему одержання неправомірної вигоди за перемогу в електронних торгах на право розміщення торгових точок у Києві.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Затриманий на хабарі “слуга” Трубіцин” вирішував всі питання через Татарова — юрист ЦПК appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією