fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Зараз Росія повторює в Україні злочини Голодомору – МЗС Канади

Російська Федерація не лише відмовляється засудити радянські злочини Голодомору-геноциду, а і повторює їх зараз.
Про це з нагоди роковин Голодомору заявила у Оттаві міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, передає Укрінформ.
“Попри факти, Росія досі заперечує, що Голодомор був геноцидом та постійно називає будь-які спроби засудити у Росії ці радянські злочини проти людяності непатріотичними. Тому не дивно, що злочини минулого зараз повторюються режимом президента Путіна, який також намагається знищити українську націю та ідентичність”, – сказала Жолі.
Вона зауважила, що “канадці відзначають непохитну стійкість українців, їх тверду відданість свободі та невтомну боротьбу за виживання культури, мови й ідентичності”.
“Щодня українці продовжують демонструвати неймовірну мужність та відвагу у захисті своєї землі, й канадці підтримують їх у цьому”, – зазначила міністр.
Жолі наголосила, що Канада “віддана підтримці суверенітету, безпеки та територіальної цілісності України, а також притягненню росії до відповідальності за її жорстокі дії”.
“Боротьба України нагадує нам, що ми повинні й надалі захищати права людини й основоположні свободи. Разом виступаймо проти нетерпимості й ненависті у наших громадах, країні та світі”, – підсумувала глава канадського МЗС.
Зазначимо, у Канаді сьогодні завершується тиждень обізнаності про Голодомор, упродовж якого по всій країні тривали численні заходи, присвячені інформуванню населення щодо Голодомору та вшанування жертв цього злочину.
У 2008 році Канада стала першою країною, що офіційно визнала Голодомор актом геноциду українського народу. У канадському Едмонтоні ще у 1983 році був споруджений перший у світі пам’ятник жертвам Голодомору.
Нагадаємо, президент США Джо Байден закликав вшанувати пам’ять жертв Голодоморів.
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. 2022 року 88 роковини цих трагічних подій припали на 26 листопада.
Петро Порошенко у роковини Голодомору наголошує, що голод, який стає знаряддям геноциду, – злочин, який не має терміну давності.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Зараз Росія повторює в Україні злочини Голодомору – МЗС Канади appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією