fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Залужний назвав основні цілі, на яких Україні варто зосередити сили у 2024 році

Україні у 2024 році потрібно зосередитися на створенні системи забезпечення Сил оборони, впровадити нову філософію підготовки та ведення воєнних дій та опанувати нові спроможності до ведення бойових дій.
Про це у статті для CNN написав Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.
“У 2024 році нам потрібно основні зусилля зосередити на: створенні системи забезпечення Сил оборони високотехнологічними засобами; впровадженні нової філософії підготовки та ведення воєнних дій з урахуванням обмежень; як наслідок, у найкоротші терміни опанувати нові спроможності до ведення бойових дій”, – цитує Залужного пресслужба ЗСУ.
За його словами, досвід ведення бойових дій Збройними Силами України у 2022-2023 роках є унікальним, однак він зобов’язує постійно проводити ревізію наявних спроможностей та шукати шляхи здобуття переваги над противником. Така перевага можлива за умови використання Україною порівняно дешевих, новітніх та надзвичайно ефективних технологій, які швидко розвиваються.
Залужний уточнює, що основною причиною зміни стратегії, форм та способів застосування військ є розвиток озброєння та військової техніки, а особливо безпілотних систем. Їх застосування стало масовим і дає змогу виконувати широкий спектр завдань.
“Відтак безпілотні системи, поряд з іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які є у часі не вигідними для України з цілої низки причин”, – зазначив Головнокомандувач ЗСУ.
Також він наголосив на необхідності пошуку нових форм застосування Сил оборони, з огляду на низку факторів, як-от:

нестабільна політична ситуація навколо України, що призводить до скорочення військової підтримки;
висока ймовірність провокування Росією ще низки конфліктів для відволікання основних партнерів від підтримки України;
виснаженість у партнерів України запасів ракет і боєприпасів до артилерії та ППО через високу інтенсивність бойових дій в Україні та неможливість їх швидкого виготовлення;
недостатня ефективність санкційної політики;
суттєва перевага ворога в мобілізаційному людському ресурсі й неспроможність державних інституцій в Україні поліпшити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів;
недосконалість нормативно-правової бази, що регулює оборонно-промисловий комплекс України, наслідком чого є поглиблення залежності України від постачання союзниками;
невизначеність подальшого характеру збройної боротьби такого масштабу.

Валерій Залужний переконаний, що для перемоги противника українське військо має бути більш мобільним у тактиці та засобах. Також, на його думку, потрібно використовувати наш унікальний досвід ведення бойових дій і шукати нові спроможності та шляхи здобуття переваги. Тож він зазначив, що Україна мусить постійно проводити ревізію наявних спроможностей, від яких залежить результат ведення бойових дій. При цьому розуміючи під цим поняттям умови, за яких противник відмовиться від подальшої агресії.
“У цьому контексті технології мають безсумнівну перевагу в порівнянні із традицією. Вони дозволяють збільшити кількість безконтактних бойових дій і, як наслідок, зменшити рівень втрат. Упевнений, що майбутнє – за новітніми технологіями, завдяки яким Збройні Сили України зможуть проводити ефективні операції. Це те, над чим ми у Генеральному штабі тривалий час працюємо, аби докорінно змінити стратегічні підходи, саму філософію підготовки та прийняття воєнно-політичних рішень”, – додав він.
Відтак Залужний зауважив, що в сучасних умовах ЗСУ разом з іншими складовими сил оборони держави володіють спроможностями, які дозволяють не лише знищувати ворога, а й забезпечують існування самої державності.
“Тому вкрай необхідно скористатися можливостями, наданими новими умовами війни, для максимального накопичення новітнього бойового потенціалу, який дозволить меншими ресурсами завдавати супротивнику максимальних втрат, зупинити агресію й убезпечити від неї Україну в майбутньому”, – підсумував він.
Нагадаємо, ввечері 29 січня у мережі з’явились чутки про звільнення президентом України Володимиром Зеленським головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Втім, вони були дуже непевно спростовані з Міністерства оборони  та Офісу президента України.
30 січня видання The Financial Times повідомило, що Президент України Володимир Зеленський не відмовився від наміру звільнити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з його посади, а відповідне рішення буде ухвалено незабаром.
Того ж дня видання The New York Times з посиланням на обізнані українські джерела повідомило, що Зеленський планував звільнити Залужного, але змінив рішення після того, як інформація потрапила в ЗМІ.
Своєю чергою газета The Times з посиланням на джерела написала, що Зеленський пропонував командувачу Сухопутних військ Олександру Сирському та голові української розвідки Кирилу Буданову очолити ЗСУ замість Валерія Залужного, однак вони відхилили її. Водночас після того, як Залужний повідомив своїм підлеглим, що йде з посади, старші командири та міжнародні партнери, зокрема США та Велика Британія, висловили своє занепокоєння.
Раніше головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у матеріалі The Economist констатував, що війна в Україні переходить у небезпечний позиційний етап і розповів, як цього можна уникнути. Щоб вийти з патової ситуації, Україні потрібен технологічний прорив у тих сферах, де РФ має перевагу або де ЗСУ важкою ціною вдалося досягти паритету. Натомість в Офісі президента України також прокоментували матеріал Залужного для The Economist, заявивши, що військовим не варто виносити на публіку те, що відбувається на фронті.

Поділитися цією публікацією