fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Закриття справи “Роттердам+” оскаржили без відома ексзаступника генпрокурора Чумака

Апеляційну скаргу на закриття кримінального провадження в справі “Роттердам+” подали без відома ексзаступника генпрокурора, юриста Віктора Чумака, унаслідок чого він відкликав її.
Про це Чумак повідомив в ефірі одного з українських телеканалів.
“Ніякої несподіванки не було. Я вважав ще пів року тому, що немає ніякого сенсу виходити на справу “Роттердам+”, адже там є дуже багато порушень процесуального закону. Мене вмовили і я пішов далі. Місяць тому, коли останнього разу приймалося рішення судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої, я точно те саме сказав усім, хто брав участь. За великим рахунком, прокурор Денис Демків має рацію. Або ми хочемо бачити прокурора, незалежного від Офісу президента, чи від генпрокурора, але залежного від нас, або ми хочемо бачити там взагалі незалежних прокурорів. На мій погляд, його рішення є раціонально обґрунтованим, що було підтверджено судом”, — заявив він.
ВАКС підтвердив законність і обгрунтованість закриття справи “Роттердам+”

За словами юриста, Центр протидії корупції ніколи не подавав провадження стосовно формули “Роттердам+”. Ще з 2016 року цим займався виключно Віктор Чумак, а ЦПК тільки надавав адвокатів і готував деякі матеріали.
“Але ніхто про це не знав. Усі знали, що суб’єктом подання є ЦПК, а не Віктор Чумак. А ситуація така: коли останнього разу Центр протидії корупції викинули з цього процесу, я сказав, що не хочу там бути, адже потім залишається 2 суб’єкти оскарження — 2 заводи олігарха Коломойського. І поруч з ними стояти я не хочу. Конкретно я апеляції не подавав. 19 числа я попередив Агію Загребельську, що ми розриваємо з нею договір і ніякої апеляції не потрібно подавати. Чого вона не зробила, а натомість без мого відома подала апеляцію. 21 жовтня я написав заяву у ВАКС про те, щоби не розглядати взагалі будь-які заяви адвоката Загребельської. А вчора вже прийшли інші адвокати і написали третю заяву. Але від мене жодної заяви не було”, — запевнив Чумак.
Як відомо, методику визначення вартості вугілля “Роттердам+” застосовували в Україні з 1 травня 2016 по 30 червня 2019 року.
Нагадаємо, Господарський суд у Києві виніс рішення щодо законності закриття Антимонопольним комітетом України справи “Роттердам+”. Звинувачення Національного антикорупційного бюро України стосовно формули “Роттердам+” є безпідставними та сфабрикованими.
Раніше з’ясувалося, що експертка Ірина Педь, яка начебто встановила “збитки” від застосування формули “Роттердам+”, раніше робила експертизу на замовлення заводу Ігоря Коломойського.
До слова, старший прокурор САП Денис Демків повідомив про те, що в справі “Роттердам+” потерпілими були заводи Коломойського, а не держава.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Закриття справи “Роттердам+” оскаржили без відома ексзаступника генпрокурора Чумака appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією