fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Законопроєкт про мобілізацію: які норми не підтримав комітет Ради з нацбезпеки

Джерело: Facebook-сторінка автора
Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки продовжив сьогодні роботу з підготовки до другого читання законопроєкту про мобілізацію.
Резюме по розглянутих за два дні напрямках, не правках (!).

До законопроєкту про мобілізацію подали більш ніж 3700 поправок, «Євросолідарність» подала 45 – Геращенко

Комітет не підтримав:
1. Обмеження щодо виїзду за кордон.
2. Блокування рахунків.
3. Електронні повістки.
4. Електронний кабінет як обов’язок, але підтримав як право, тобто можливість для військовозобов’язаних, резервістів та призовників використовувати цей механізм для оновлення даних тощо.
5. Зниження віку з 27 до 25, адже є ухвалений ВР закон, який вже майже рік не підписано.
Не дійшли згоди щодо обмеження консульських послуг – голоси розділились 50/50. Будемо працювати над цим питанням під час розгляду правок. Обмеження консульських послуг для українців за кордоном не лише не матиме позитивного ефекту для питання мобілізації, а й матиме негативні наслідки – підрив довіри громадян до власної держави, зниження мотивації щодо захисту інтересів України в країнах перебування(суспільні заходи тощо), збільшення тих, хто взагалі буде відмовлятись від громадянства України. Слід зазначити, що пропозиція щодо обмеження надання консульських послуг надійшла від МЗС, що породжує зустрічне питання – розуміння ними наслідків від цієі хибної ініціативи для держави в цілому. Будемо боротись за зняття цієї норми.

Левову частину поправок до законопроєкту про мобілізацію внесли “слуги” – Фріз

За участі Голови Комітету соцполітики Галини Третьякової, Голови Комітету охорони здоров’я Михайла Радуцького, Міністра соцполітики та заступника МОЗ обговорили питання звільнення від призову під час мобілізації.
Підтримано звільнення:
– тих, у кого на утриманні троє і більше дітей, крім тих, в кого заборгованість по сплаті аліментів;
– опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;
– опікуни особи, яка визнана судом недієздатною;
– члени сім’ї І та ІІ ступеню споріднення особи з інвалідністю І та ІІ групи;
– наголосили на необхідності врегулювати питання звільнення від мобілізації осіб, на утриманні яких знаходяться хворі, які потребують постійного догляду. Врегулювання питання для інвалідів ІІІ групи – принципове питання, адже маємо тисячі звернень від громадян щодо цієї норми.
Наполягала на знятті 50% бронювання для держслужбовців категорії “Б”, “В” та повернення до чинної редакції, що також вже підтримує і Мінеконом і МО. Комітет підтримав першу редакцію, тому будемо це питання також відстоювати під час правок.

“Save soldiers”: Порошенко розповів про ключові умови для мобілізації

За участі Голови Комітету правоохоронної діяльності Сергія Іонашуса та Керівника Нацполу і представника МВС було обговорено питання форми залучення поліції до заходів сповіщення за участі ТЦК СП. Також нормативно визначено критерії бронювання для Нацполу.
Комітет підтримав надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.
Завтра Комітет продовжує роботу з затвердження напрямків. Після цього перейдемо до розгляду правок.
Нагадаємо, за словами Ірини Фріз саме депутати від “Слуги народу” “поправковим спамом” гальмують розгляд закону про мобілізацію.

Поділитися цією публікацією