Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Софія Федина заявила, що законопроєкт про мобілізацію лякає людей замість того, щоб мотивувати, підтримати та дати їм чіткі та зрозумілі правила.
Про це повідомляє пресслужба “Євросолідарності”.
“Насправді цей законопроєкт не про мобілізацію, він про деморалізацію і демотивацію тих людей, які мали б йти захищати українську державу. Тому що це законопроєкт, який абсолютно некомпетентно був поданий урядом України, на який президент Зеленський спихнув відповідальність щодо розмови про мобілізацію. Він перш за все про те, як застрашити людей замість того, щоб говорити як людей мотивувати, підтримати й дати їм чіткі та зрозумілі правила”, – сказала вона.
За словами Фединої, наразі не зрозуміло для чого такий законопроєкт про мобілізацію, якщо більшість питань можна б було вирішити підписанням тих законопроєктів, які президент дозволяє собі по десять місяців не підписувати та не накладати вето, як це було із зниженням мобілізаційного віку з 27 до 25 років.
“Але так само уряд у нас має можливість і користується цією можливістю про безвідповідальний і часто незаконне обмеження прав громадян України. Як це зокрема було щодо виїздів і інших питань. Якщо така ситуація, то давайте приймати питання рішенням уряду і конкретно законопроєктами, за які свого часу Рада проголосувала”, – стверджує нардепка.
“Бронь для силовиків і ніякої демобілізації”: Геращенко жорстко розкритикувала “мобілізаційний” закон
Федина наголосила, що цей законопроєкт є хамським стосовно армії. Тому що такі речі, які там описані і ті речі, які вилучені, а це про демобілізацію, яка просто вилучена, хоча це пропонувалося безпосередньо урядом, норма про 36 місяців, потім про 48 місяців мобілізаційних.
“Бо насправді це є зневага до військовослужбовців, які дехто два роки, а багато хто і три, і чотири, і п’ять років поспіль перебувають на передовій і не мають жодної можливості, щоб їх хтось замінив і вони могли відпочити і демобілізуватися”, – сказала вона.
Нардепка зазначила, що монобільшість дуже добре знає, на яких умовах йшла розмова про можливість “Європейської Солідарності” проголосувати за цей законопроєкт.
“Чи є в законопроєкті питання про відпустки і ротації? Звичайно немає. Тому що знову це мало бути обговорено і прописано, мали бути ухвалені правки, але кому ж це потрібно, хай хлопці собі воюють і на передовій захищають всіх тих, хто не хоче воювати і палець об палець стукнути, щоб допомогти тим, хто на передовій. Було обдурено по суті щодо захисту місцевого самоврядування і керівників підприємств, їх хочуть зобов’язати вручати повістки, тобто людина приходить на робоче місце працювати, а їй директор несе повістку або мер міста вручає повістку. Перепрошую, але для цього є спеціальні органи комплектування і для цього мають бути спеціальні процедури. А таке враження, що ми будемо використовувати повістки і як спосіб покарання і як спосіб знищення влади місцевого самоврядування до керівників підприємств”, – сказала Федина.
За її словами, абсолютно не було визначено питання про дозвіл жінкам – депутаткам на перетин кордону.
“Чесно кажучи, взагалі приходить до маразму, коли порушили Конституцію, порушили права людини, не обґрунтовуючи ніяким законодавчим актом, а в цьому законопроєкті давайте ми всіх людей посадимо під колективний замок, дуже часто позбавляючи жінок поїхати до своїх дітей. Насправді це відповідальність Володимира Зеленського – говорити, комунікувати і представляти проєкти про мобілізацію. Він скинув це на Шмигаля, Шмигаль скидає на парламент, але тут би мав сидіти президент України, керівництво МО, керівництво уряду і вони мали б з депутатами і головами фракцій прокомунікувати всі ці питання і мати відповідь. А насправді це виглядає як маніпуляція”, – додала Федина.
Фракція Порошенка зареєструвала законопроєкт про визначення строків демобілізації
Раніше стало відомо, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання.
Нагадаємо, що 9 квітня Комітет Верховної Радим України з питань нацбезпеки, оборони й розвідки завершив розгляд законопроєкту про мобілізацію та ухвалив рішення рекомендувати прийняти його в цілому.
Зазначимо, що законопроєкт про мобілізацію планують винести на розгляд Верховної Ради України 10-11 квітня. Зокрема, 21 березня Верховна Рада України скасувала статус обмежено придатних до військової служби, тож чоловіки, які були визнані обмежено придатними, повинні будуть протягом дев’ятьох місяців пройти повторний медичний огляд. Крім того, президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Законопроєкт про мобілізацію лякає людей замість того, щоб мотивувати та підтримати – Федина appeared first on Прямий.
Схожі новини
Українців чекають нові ліміти на карткові перекази
Воював у 92-й ОШБр, прикривав небо Харківщини від “Шахедів”: в госпіталі помер депутат Богодухівської райради від “ЄС” Василь Сухина
Заяви та дії проти командування через ситуацію на Харківщині шкодять іміджу ЗСУ та обороноздатності країни — Комітет Ради з нацбезпеки