Західні партнери повністю не усвідомлювали масштаби гібридної загрози з боку Російської Федерації. Україна намагалася донести вагу ризиків протягом кількох років.
Про це під час свого виступу на Kyiv Stratcom Forum повідомила заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
За її словами, основна перемога української дипломатії полягає в тому, що вдалося переконати країни Заходу в потребі вдатися до екстраординарних заходів проти російської дезінформації.
“Ми говорили, що заборона російських ЗМІ в кабельних мережах — це не про наступ на свободу слова, а про захист. Демократичні країни були схильні сприймати рамку демократії так, як вона сприймалася без глибинного розуміння гібридних загроз. Переможним було те, що країни західного світу почали не просто розуміти, але й вдаватися до контрзаходів. Почали створюватись центри і платформи протидії дезінформації. Україна є не просто учасником цих форматів, а активним партнером, який ділиться своїм досвідом”, — зазначила Джапарова.
В Польщі заявили про загрозу гібридних атак проти України
На її думку, натепер у системі стратегічних комунікацій вагому роль відіграє Міністерство закордонних справ України.
“Є дві складові резистентності. По-перше, класична демократія, яка включає і проактивні ініціативи, такі як “Кримська платформа”, “Люблінський трикутник”, “Квадрига”, “Асоційоване тріо”. У кожному з цих форматів відпрацьовуються питання протидії гібридним загрозам та дезінформації. По-друге, публічна дипломатія, стратегія якої, поряд з комунікаційною стратегією, була розроблена вперше в Україні”, — сказала заступниця голови МЗС.
Джапарова додала, що демократія може долати виклики за допомогою донесення правди. Що більше каналів для її поширення, тим краще. Для реалізації цієї мети було об’єднано українське громадянське суспільство.
Як відомо, 7-8 грудня 2021 року в столиці України триває Kyiv Stratcom Forum — перший міжнародний форум зі стратегічних комунікацій в Україні. У ньому беруть участь дипломати НАТО і ЄС, українські посадовці, представники українських громадських організацій зі стратегічних комунікацій і боротьби з дезінформацією. Організатор форуму — Центр стратегічних комунікацій.
Нагадаємо, Міноборони оцінює кількість російських військ на кордоні з Україною і на тимчасово окупованих територіях у 94,3 тисячі осіб.
Раніше працівники західних спецслужб отримали у своє розпорядження дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.
Зазначимо, що поки українська влада продовжувала заперечувати загрозу, пов’язану зі скупченням російських військ та техніки поблизу кордонів України, президент США Джо Байден терміново відправив до Москви на переговори директора ЦРУ Бернса.
Крім того, у виданні Politico зауважили, що Росія знову концентрує війська й озброєння на кордоні з Україною. Це підтверджують комерційні фотографії з супутника.
До того ж видання The Washington Post написало про те, що Росія почала стягувати свої війська до кордону з Україною після того, як у Білорусі закінчилися спільні російсько-білоруські військові навчання “Захід-2021”. Співрозмовники видання стверджують, що бачать “незвичайні переміщення техніки та військових на західному фланзі Росії”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Західні партнери не усвідомлювали масштабу гібридних загроз з боку Росії — МЗС України appeared first on Прямий.
Схожі новини
Держдеп США зупинив допомогу Україні: що відомо
У Трампа не виключають, що зброю для України купуватимуть коштом заморожених активів РФ
Скільки об’єктів генерації буде побудовано у 2025 році: Шмигаль назвав цифру