Попри попередження Генштабу ЗСУ ризик російського наступу з території Білорусі на північ України залишається низьким.
Про це повідомили в Інституті вивчення війни (ISW).
На думку аналітиків ISW, такий хід подій залишається малоймовірним у найближчі місяці з огляду на те, що російські сили не мають можливості навіть перекрити українські шляхи постачання із заходу за допомогою наземного наступу.
ЗСУ готові відповісти на вторгнення Білорусі до України – Генштаб
“Найближча українська залізнична лінія зі сходу на захід проходить за 30 км від кордону з Білоруссю, а Прип’ятські болота на півночі України та Білорусі роблять маневрові бойові дії через міжнародний кордон у Волинській та Рівненській областях винятково складними”, – повідомили в ISW.
Автодорожня та залізнична мережа України має достатньо вузлів з Польщею, Румунією, Словаччиною та Угорщиною, тому російське вторгнення з Білорусі не може серйозно погіршити українські логістичні лінії, не просунувшись глибше в Україну, як це зробили окупанти під час битви за Київ, коли російські військові сильнішими. Нині ці сили значно ослаблені.
Крім того, російські військкори також заявляють, що російське військове угруповання в Білорусі надто мале, щоб загрожувати Києву.
Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив провести в країні приховану мобілізацію.
Крім того, у Білорусі запровадили режим “контртерористичної операції” через повідомлення про нібито підготовку “провокацій” з боку сусідніх держав.
Як відомо, на території Білорусі постійно перебувають до тисячі військовослужбовців з Росії, шість літаків, чотири “Іскандери” та 12 ЗРК С-400. Водночас там готують аеродромну мережу й інфраструктуру для розгортання сил РФ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Загроза повторного наступу РФ з Білорусі: прогноз аналітиків ISW appeared first on Прямий.
Схожі новини
Енергетики закликають українців економити електрику
Який % вартості ліків в Україні формують виробники
Від початку доби на фронті відбулося 125 боєзіткнень, більш ніж третина з них 一 на Покровському напрямку