Оператор ГТС України звернувся до Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини із проханням переглянути рішення про вплив сертифікації газогону “Північний потік-2” на безпеку постачання газу до Європи.
Про це повідомив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон
“ОГТСУ звернувся до Федерального міністерства економіки та захисту клімату ФРН щодо перегляду рішення про вплив сертифікації оператора «Північний потік-2» на безпеку постачання газу до Німеччини та інших країн ЄС. Бо вважаємо, що наші аргументи можуть сприйняти як нові обставини, здатні вплинути на позицію профільного міністерства ФРН”, – написав Макогон.
Він наголосив, що ОГТСУ веде постійну комунікацію з Єврокомісією, міжнародними партнерами та учасниками ринку стосовно ризиків запуску російського газопроводу.
Очільницю МЗС Німеччини закликали зайняти чітку позицію щодо “Північного потоку-2”
“Це геополітичний проєкт, який становить загрози для Європи і, власне, для самої Німеччини. Важливо, щоб аргументи на підтвердження ризиків звучали на противагу думці зацікавлених підприємців. Бо, повторюсь, цей газопровід не має нічого спільного з економікою чи підсиленням енергетичної безпеки”, – заявив Макогон.
Як відомо, Комітет Палати представників США виключив з оборонного бюджету санкції проти “Північного потоку-2”. З документа також прибрали обмеження по держборгу Росії.
Нагадаємо, Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення за скаргою компанії-оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Зазначається, що компанія-оператор має бути незалежною від “Газпрому”.
Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
Щодо питання російського газогону очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.
До слова, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Загроза для Європи: Україна закликала Німеччину переглянути рішення щодо сертифікації “Північного потоку-2” appeared first on Прямий.
Схожі новини
Більшість компаній-членів Американської торговельної палати розраховують на припинення вогню у 2025-му
Росіяни змінили тактику поблизу Покровська: як реагують Сили оборони
Молдова скасувала участь у “Євробаченні-2025”: причина