fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Заборонили висвітлювати протести в Казахстані: в Узбекистані блогерів і журналістів викликали до правоохоронних органів

Деякі блогери та журналісти з Узбекистану, які намагаються висвітлювати події у сусідньому Казахстані, повідомили, що їх викликали до правоохоронних органів. Там їх попросили “менше писати на цю тему”, “не розповсюджувати відеозаписи” та “не закликати до мітингів”.
Видання Озодлик пише, що  за словами блогерів, більшість людей в країні уважно стежать за подіями в Казахстані, але переважно обговорюють їх “на кухні або у вузькому колі”.
Узбекистанські блогери, журналісти та звичайні користувачі соціальних мереж, які намагалися висвітлювати події в Казахстані, повідомили, що їх викликали на “розмову” до органів внутрішніх справ.
Один із блогерів, який говорив із журналістом на умовах анонімності, сказав, що заборону на висвітлення подій у сусідній країні наклала Служба державної безпеки (СДБ) Узбекистану.
“У нас забороняють публікувати на сайтах відео та аудіо записи, а також повідомлення, щоб ще більше не посилювати ситуацію в сусідній республіці. Це неофіційний наказ! Я розмістив на своїх каналах 2-3 відеоролики про мародерство у Казахстані. Але потім мені зателефонували з Агентства інформації та масових комунікацій, попросили видалити ці відеоролики та більше не розміщувати їх. Від нас зажадали не говорити, не показувати та не обговорювати події у Казахстані” , – розповів узбекистанський блогер.
За його словами, навіть центральні видання, радіо та телеканали в Узбекистані промовчали про протести в Казахстані.
“Один мій друг, який працює на телебаченні, сказав, що такий наказ надійшов зі спецслужб. Крім того, представники Агентства інформації та масових комунікацій теж зізналися, що це наказ спецслужб”, – додав блогер.
Ще один користувач соціальних мереж повідомив, що співробітники СДБ та дільничний інспектор зажадали у нього письмове пояснення через пости про події в Казахстані.
Низка активістів, відомих в узбецькому сегменті соцмереж, каже, що останнім часом їм надходять “погрози” з анонімних профілів, а пости та коментарі про події в Казахстані “зазнають атак”.
Узбекистанські блогери, з якими поспілкувалося видання, кажуть, що тема щодо подій в Казахстані бурхливо обговорюється в закритих групах у соцмережах.
Чоловік із Узбекистану, який є активним користувачем соцмереж, каже, що напередодні його викликали на “бесіду” до органів внутрішніх справ через пост під назвою “Коли ж прокинетеся, узбеки?!”
– Через цей пост мені сказали: “Не пишіть такі небезпечні речі, не пишіть про казахів, ходіть тихо”. Потім мене змусили написати розписку. У ній я написав, що зобов’язуюсь не висвітлювати події в Казахстані та попереджений про відповідальність. Одним словом, зі мною провели профілактичну бесіду, сказав співрозмовник.
Він розповів, що “роз’яснювальна робота” ведеться не лише з тими, хто висвітлює події в Казахстані, а й із тими, хто різко висловлює свою думку та залишає коментарі під постами блогерів.

У Євросоюзі не вірять, що російські “миротворці” залишать Казахстан після стабілізації ситуації

“Я не можу сказати, що в Узбекистані повністю заборонили висвітлювати події у Казахстані. Про них пишуть лише без подробиць коротко. Тобто встановлено якусь межу. … Крім того, нам заборонили показувати відео, зняте в Алмати. Сказали, що цим закликаємо народ до бунту. Мене теж викликали на розмову. Коли я сказав їм, що багато хто висвітлює ці події і чому тільки мені забороняють займатися цим, мені відповіли: “Серед людей збільшилася кількість тих, хто теж хоче, щоб у нас відбулися такі події”, – сказав місцевий журналіст.

Нагадаємо, що масові протести в Казахстані тривають з 2 січня. Акції протесту розпочалися через подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.
Раніше перший заступник голови МОЗ республіки Ажар Гініят заявила, що внаслідок протестів у Казахстані постраждали вже понад тисяча людей.
У зв’язку з критичною ситуацією в країні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд у відставку та доручив врегулювати ціни на скраплений газ, бензин і дизель.
Як відомо, президент Казахстану ввів надзвичайний стан через протести в Алмати. Також режим НС був введений в Мангістауській області.Згодом влада Казахстану ввела режим НС на всій території країни на тлі масових протестів.
Крім того, громадянам України радять утриматися від поїздок до Казахстану через масові протести та режим надзвичайної ситуації.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

The post Заборонили висвітлювати протести в Казахстані: в Узбекистані блогерів і журналістів викликали до правоохоронних органів appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією