Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко та Голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе ініціювали спеціальне звернення від жінок-депутаток Верховної Ради з усіх фракцій до Конгресу США.
“З Іванною Климпуш- Цинцадзе підготували листа до спікера та членів Конгресу США від жінок-депутаток Верховної Ради. Вдячні колегиням, які підтримали звернення, направлене до Вашингтону. Звертаємося до конгресменів як політики, але і як мами, дружини, сестри, подруги та співгромадянки українців, які щодня страждають від обстрілів російськими ракетами”, – написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.
“Україна бореться за виживання і збереження державності. Війна триває вже 10 років, вона забрала десятки тисяч житів найкращих українців. Вона стає все жорстокішою тільки тому, що у 2014 світ дозволив путіну безкарно вкрасти Крим, Донецьк, Луганськ, не зупинив агресію. Високо цінуючи підтримку США, просимо дотримуватися своєї відповідальності як лідерів вільного світу”, – наголосила депутатка.
Чим довше США зволікають з допомогою, тим більше українців гинуть на фронті – генсек НАТО
За словами Геращенко, зволікання з наданням допомоги дасть сигнал іншим автократичним режимам, що вони теж можуть розвʼязати нові війни. Це збільшить ціну, яку заплатять вільні народи, аби зупинити вісь зла.
“У 20-му столітті дві світові війни почалися як європейські, але стали глобальними. росія безрозсудно знову відкрила цю “скриньку Пандори”. Нерішучість не допоможе її закрити. Зволікання з наданням допомоги лише дасть сигнал іншим автократіям, що вони можуть наслідувати такий приклад”, – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Це лише збільшить ціну, яку заплатять вільні народи, щоб зупинити держави, що формують вісь зла. Можемо лише молитися, щоб ця ціна обмежилася грошима та зброєю”, – наголосила Климпуш-Цинцадзе.
Нагадаємо, 16 лютого Палата представників США вирішила піти на перерву до 28 лютого, не ухваливши законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. 8 лютого Верхня палата Конгресу США змогла зібрати необхідну кількість голосів для того, щоб перейти до розгляду законодавства про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню в загальному розмірі 95 мільярдів доларів.
Як повідомлялось раніше, президент США Джо Байден не підпише законопроєкт Палати представників, який передбачає окрему допомогу Ізраїлю без України. Раніше спікер Палати Майк Джонсон оголосив про висунення законопроєкту про надання допомоги Ізраїлю після того, як Сенат досяг попередньої імміграційної угоди, за якою він має намір проголосувати цього тижня.
Перед цим Джонсон заявив, що не поставить на голосування представлений у Сенаті законопроєкт про безпеку кордонів на суму 118 мільярдів доларів, який також передбачає надання допомоги Україні та Ізраїлю.
Схожі новини
В Угорщині висловилися щодо надання зброї Україні
Кількість загиблих від удару балістикою по Миколаєву зросла до п’яти: у лікарні помер чоловік
“Світ сподівається на ваше лідерство”: прем’єр Японії під час виступу в Конгресі закликав США рішучіше підтримувати Україну