fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

З правом вето: Україна запропонувала США нову методику застосування далекобійних ракет ATACMS

Україна хоче подолати опір Пентагону, який побоюється можливої ескалації у разі надання далекобійних ракетних систем ATACMS. Київ запропонував Вашингтону узгоджувати потенційні цілі, що по суті надає США “право вето” на дії України щодо окремих видів озброєнь.
Про це повідомляє канал CNN з посиланням на офіційних осіб США.
За даними медіа, український уряд пропонує США “повну й постійну видимість” переліків російських цілей, які планується уражати ATACMS. Це фактично дає Штатам можливість забороняти удари по території РФ, які у Вашингтоні можуть розцінити як ознаку ескалації та навіть втягування в російсько-українську війну.
Як зазначає співрозмовник з українського боку на умовах анонімност, “ми, по суті, точно описали, які конкретно цілі нам потрібно уразити на нашій території, які ми не можемо досягти тим, що ми маємо зараз. Категорії цілей зрозумілі та не змінюються”.

фото з відкритих джерел

У Конгресі США підтримали виділення Україні 12 млрд доларів

Йдеться зокрема про логістичні шляхи, аеродроми, авіабази та склади зброї на півдні й сході України, включно з окупованим Кримом. Очікується, що ATACMS також дозволять Україні уражати місця запусків іранських дронів, чого українські сили наразі зробити не можуть
Натомість у Білому домі вважають, що Україні достатньо систем залпового вогню HIMARS і варто зосередитися саме для них. Крім того, деякі співрозмовники CNN вважають, що сам факт погодження ATACMS може вважатися у Москві перетином “червоної лінії” та приводом називати США стороною конфлікту.
Водночас у Києві наголошують, що причина передусім у небажання Вашингтона подолати “психологічний поріг”. Хоча один зі співрозмовників CNN з американського боку так пояснює відмову надавати ATACMS: “небагато користі, багато ризиків”.
Як пише видання Defence Express, у своїй публічній комунікації військово-політичне керівництво України постійно наголошує на проханні до США передати нарешті для ЗСУ оперативно-тактичні ракети ATACMS, які можуть запускатись із M142 HIMARS та M270, та мають дальність пуску до 300 км. Такі ракети дозволили б збільшити глибину ураження об’єктів у тилу армії РФ.

фото з відкритих джерел

Нагадаємо, Україна запитує у США та їхніх союзників нових постачань озброєння, зокрема далекобійних ракет ATACMS, для продовження контрнаступу. Раніше Вашингтон відмовився їх надавати. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на документ, який, як стверджується, уряд України передав законодавцям Сполучених Штатів.

Закон США про ленд-ліз для України набув чинності

Водночас раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що Україна не отримає ракети ATACMS для установок HIMARS, які здатні вражати цілі на відстані 300 кілометрів.
Натомість, як повідомляв “Прямий”, низка авторитетних американських експертів, військових та дипломатів закликали США рішучіше допомагати Україні зброєю, зауважуючи, що у війні РФ проти України настає вирішальний момент, і на кону у тому числі – життєво важливі інтереси Сполучених Штатів. “Це означає, що США мають надати ракети ATACMS з дальністю 300 км, які дозволять бити по російських військових цілях будь-де на території України, включно з Кримом”, – зазначають експерти.
Крім того, колишній спеціальний представник США з питань України Курт Волкер переконаний, що військова підтримка Пентагону є навмисно повільною, адже з боку армії США є певні вагання щодо постачань Україні озброєння. Водночас він впевнений, що незабаром всі ці “беззмістовні” обмеження буде подолано.
“Я вірю, що ми можемо зробити більше. Крім того, я вважаю, що це пов’язано з обережністю Білого дому, про яку ми говорили щодо 300-кілометрового діапазону ракет ATACMS. Досі є вагання щодо надання боєприпасів з таким радіусом ураження. Але я сподіваюся, що ми подолаємо це. Принаймні тому, що ці обмеження не мають жодного сенсу”, – наголосив Волкер.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post З правом вето: Україна запропонувала США нову методику застосування далекобійних ракет ATACMS appeared first on Прямий.

Поділитися цією публікацією