З нагоди, 30-ї річниці Збройних сил України, Національний банк з 1 грудня 2021 року вводить в обіг пам’ятні монети “Збройні Сили України” та “Сухопутні війська ЗСУ”.
Про це повідомляє пресцентр Національно банку України.
Зазначається, що монета “Збройні Сили України” присвячена українським військам, на які відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
На аверсі монети розміщено: угорі — напис Україна (півколом), у центрі на дзеркальному тлі — емблема Збройних Сил України, ліворуч від якої — малий Державний Герб України; під емблемою: рік карбування монети — 2021 та номінал — десять гривень (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч від емблеми ЗСУ).
Натомість на реверсі монети на тлі стилізованого рослинного орнаменту — військові знаки розрізнення: загальновійськовий беретний знак (угорі), беретний знак Десантно-штурмових військ ЗСУ (праворуч), беретний знак Військово-морських сил ЗСУ (унизу праворуч), беретний знак Сил спеціальних операцій ЗСУ (унизу ліворуч), беретний знак Повітряних Сил ЗСУ (ліворуч); у центрі на дзеркальному тлі написи: Збройні сили України.
Нацбанк випустив монету “Іван Піддубний” – в російських ЗМІ істерика
Тираж шт.: 1 мільйон.
Маса, г: 12,4.
Діаметр, мм: 30.
Категорія якості карбування: анциркулейтед.
Крім того, в обіг вводять монету “Сухопутні війська ЗСУ” присвячена військам, які є основою та головним носієм бойової могутності Збройних Сил України.
“За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час. Сухопутні війська — це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ та артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин логістичного забезпечення, а також бригад територіальної оборони”, – пояснюють у відомстві.
Зазначається, що на аверсі монети розміщено: угорі — напис Україна (півколом), у центрі на дзеркальному тлі — емблема сухопутних військ ЗСУ, ліворуч від якої — малий Державний Герб України, праворуч — нарукавний знак сухопутних військ ЗСУ; під емблемою: рік карбування монети — 2021 та номінал — Десять гривень (півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч від емблеми сухопутних військ ЗСУ).
Натомість на реверсі монети зображено українського воїна зі зброєю (ліворуч) та розміщено стилізовану композицію: на тлі камуфляжу військова техніка; на дзеркальному тлі написи: СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ (півколом праворуч).
Тираж шт.: 1 мільйон.
Маса, г: 12,4.
Діаметр, мм: 30.
Категорія якості карбування: анциркулейтед.
У Нацбанку наголошують, що пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їхньою номінальною вартістю для всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Нагадаємо, що Національний банк України з 11 листопада ввів у обіг пам’ятну монету спеціального випуску “Десантно-штурмові війська Збройних Сил України”. Вона присвячена однойменному роду військ української армії.
Крім того, Національний банк продовжує випуск серії пам’ятних банкнот, присвячених 30-річчю Незалежності України, та вводить в обіг 19 листопада ще дві тематичні пам’ятні банкноти номіналами 20 та 200 гривень.
Крім того, 22 липня 2021 року в Україні з’явилася нова монета номіналом 5 гривень. Нова 5-гривнева монета має назву “Маяки України”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post З 1 грудня Нацбанк вводить в обіг нові монети, присвячені Збройним силам України appeared first on Прямий.
Схожі новини
Банкіри прогнозують сповільнення зростання депозитів населення
В ухилянтів забиратимуть права водія: є кілька винятків
В Україні стрімко дешевшає популярний овоч