fbpx

Пул Першого

Все про Перших та їх оточення

Юрій Бойко: У проекті бюджету-2022 від влади боротьбу з епідемією провалено наперед

Фото - zagittya.com.ua

Відсутність з боку влади системної підтримки медичної галузі, небажання збільшити її фінансування та підвищити зарплати медикам призведуть до того, що у 2022 році боротьба з епідемією буде знову провалена. Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Два роки поспіль епідемія атакує Україну. Уряд не зробив жодних висновків, незважаючи на те, що і у 2020-му, і у 2021-му році ми живемо в умовах епідемії. Медицина – хронічно недофінансована. І таке саме становище, з вини влади, заплановане наступного року», – заявив політик.

Як зазначив Юрій Бойко, досі у Держбюджеті немає комплексного цільового фонду боротьби з епідемією. При цьому гроші на закупівлю вакцин були вилучені з програми медгарантій, і поки вони назад до програми не повернулися. А це створює ризик гострого дефіциту коштів вже на кінець цього року.

«Влада системно провалює боротьбу з епідемією, потім намагається латати дірки, збираючи позачергові сесії парламенту для голосування за незрозумілі законопроекти. І після цього представники влади зухвало звинувачують опозицію в тому, що ми не підтримуємо їхню діяльність. Це політичне шулерство ніколи не знайде у нас підтримки!» – наголосив парламентар.

При цьому, як зазначає Співголова партії опозиціонерів, сфера охорони здоров’я вже рік є лідером за темпами зростання заборгованості із зарплат.

«Заборгованість перед працівниками охорони здоров’я та соціальних служб, за офіційними даними Держстату на 1 жовтня, склала 124,2 млн. грн., а зростання заборгованості з початку року зросло майже в 4,5 рази. Через таке становище медпрацівники звільняються або їдуть за кордон, де ставлення до лікарів зовсім інше. І це при тому, що Україна увійшла до п’ятірки країн за кількістю нових випадків та смертей від COVID-19», – наголосив Юрій Бойко.

Політик заявив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає за системні та ефективні рішення щодо боротьби з епідемією коронавірусу.

«Збільшити фінансування медицини до 5% ВВП, забезпечити гідну заробітну плату та її своєчасну виплату медичному персоналу, забезпечити лікарні необхідними матеріалами та обладнанням. Наші пропозиції обґрунтовані, аргументовані та підкріплені фінансовими розрахунками. Ми їх відстоюватимемо у парламенті. У період епідемії потрібно підтримати медицину, а не займатися другорядними законопроектами, які вносить до порядку денного монобільшість», – резюмував Юрій Бойко.

Поділитися цією публікацією