Європейський Союз шукає способи покриття дефіциту бюджету України до 19 мільярдів доларів у 2026 році.
Про це розповіли в Financial Times із посиланням на власні джерела.
У звіті МВФ йдеться, що фінансові потреби України на наступний рік покриті, але за умови, що російська агресія закінчиться у 2025 році або в середині 2026 року. Проте, як ЄС, так і Україна не розглядають цей сценарій як реалістичний.
Єврокомісія обговорює з ленами ЄС різні варіанти, включаючи надання військової допомоги Україні у вигляді позабюджетних грантів, надання Києву кредитів в межах ініціативи G7 на 50 млрд доларів, а також використання заморожених у ЄС російських активів.
“Зростає занепокоєння щодо наступного року, і багато зацікавлених сторін, які розраховували на укладення угоди про припинення вогню цього року, змушені перераховувати свої витрати і усвідомлювати, що, як би вони не намагалися, у них все одно буде діра (у фінансуванні – ред.)”, – сказало джерело FT.
Зазначається, що Єврокомісія скоригувала витрати пов’язані з Україною у 2025 році у відповідь на продовження війни РФ проти України та відсутність впевненості у швидкому припиненні вогню.
Джерело видання заявило, що мета ЄС полягає в тому, аби забезпечити потреби Києва заздалегідь, особливо з огляду на непевні перспективи подальшої військової підтримки з боку США.
Одна з пропозицій, яку розглядає ЄС, полягає в тому, щоб спрямувати військову підтримку Україні у вигляді двосторонніх грантів, які б обліковувалися окремо як “позабюджетний зовнішній трансферт”, але водночас зараховувалися б до цільових показників національних оборонних видатків.
“Замість того, щоб дублювати можливості, європейські союзники могли б спільно фінансувати українські війська, розглядаючи це як послугу, яку Україна надає для посилення континентальної безпеки”, — йдеться у документі, який Україна надіслала партнерам по G7, з яким ознайомилося видання.
Ще одним варіантом є о виплати з чинної схеми G7 на суму 50 мільярдів доларів, у вигляді кредитів Києву, які фінансуватимуться коштом прибутків від заморожених російських держактивів.
Іншим варіантом може бути вилучення більшої вартості з російських заморожених активів шляхом їх реінвестування в більш ризиковані класи активів. Проте цей спосіб є більш ризикованим для ЄС, адже він буде нести за них відповідальність та збитки.
Раніше стало відомо, що Кабінет Міністрів України затвердив Бюджетну декларацію на три роки вперед — на 2026-2028 роки.
До слова, Кабінет міністрів України схвалив зміни до державного бюджету на 2025 рік, передбачивши додаткові понад 412 мільярдів гривень на сектор безпеки та оборони.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.
The post Євросоюз терміново шукає як покрити дефіцит бюджету України на 2026 рік: які є варіанти appeared first on Прямий.
Схожі новини
Україна повернула сімох дітей з тимчасово окупованих територій
Новітній російський багатоцільовий БпЛА “Альтаїр” розбився у Татарстані під час навчань
В Україні знову хочуть декриміналізувати порно